У Хмельницькому проводять реконструкцію частини дитячої лікарні за 24 мільйони гривень

У Хмельницькому проводять реконструкцію частини дитячої лікарні за 24 мільйони гривень

У Хмельницькому проводять реконструкцію частини дитячої лікарні за 24 мільйони гривень
Фото: Суспільне

Частину приміщень Хмельницької міської дитячої лікарні реконструюють для створення повноцінного сучасного відділення невідкладних станів та реанімації. Загальна площа приміщення разом з добудовою становить півтори тисячі квадратних метрів. Про це Суспільному розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. За його словами, роботи розпочали у серпні, їх загальна вартість становить 24 мільйони гривень. Скільки витратили та звідки беруть кошти, Суспільне дізнавалося.

У Хмельницькій міській дитячій лікарні проводять добудову і реконструкцію приміщення, де раніше знаходився травмпункт. За словами інженера технічного нагляду Володимира Лисюка, роботи проводять відповідно до європейських стандартів. Зокрема, використовують сучасні будівельні та оздоблювальні матеріали з довготривалим терміном експлуатації. За проєктом, тут буде дві операційних, каже інженер: "Такого ще не було ніде не те, що в Хмельницькому, це європейський стандарт. По такому типу вже в нас в Красикові, в принципі, районна лікарня має таке приймальне відділення з такими параметрами. Операційне обладнання вже, в принципі, якби є в міській лікарні, придбано замовником".

Загальна площа добудови і реконструкції становить майже півтори тисячі квадратних метрів, каже міський голова Олександр Симчишин. За його словами, вартість робіт відповідно договору становить 18 мільйонів, проєктно-кошторисна вартість – 24 мільйони гривень: "Це повна реконструкція, це добудова, це благоустрій і це частина обладнання, пов’язана з кисне забезпеченням, забезпеченням повітря, з вентиляцією, пожежною сигналізацією і так далі. В серпні місяці розпочалися безпосередньо роботи, наразі тут використано близько трьох мільйонів гривень вже, до кінця року ми плануємо додати ще близько трьох мільйонів гривень. Ну і решту суми відповідно до проекту кошторисної документації підписаного договору плануємо вже давати в базовий бюджет 2022".

Додає: на закупівлю сучасного медичного обладнання для відділення, щоб воно повноцінно працювало, необхідно ще близько 18 мільйонів гривень.

За словами директорки Хмельницької міської дитячої лікарні Наталі Зимак-Закутньої, відділенні невідкладних станів та реанімації –це потреба у наданні меддопомоги на європейському рівні: "Ми отримаємо нове сучасне відділення реанімації, сучасний цілодобовий травматологічний центр, в якому буде і ургентна операційна, і відділення невідкладної допомоги з реанімаційною залою. Тобто, вся допомога буде надаватися уже тут, на місці. Все повинно відбутися: і лабораторне обстеження, і рентгенівське обстеження, і всі інші обстеження, які необхідно надати дитині, плюс відразу якесь хірургічне втручання, якщо воно невідкладне, повинно бути здійснене саме тут".

За словами директорки, у лікарню в середньому за добу з різними травмами звертається від 20 до 50 дітей.

Інженер технічного нагляду Володимир Лисюк каже: терміни здачі об’єкту згідно проєкту – грудень 2022 року. За умови безперебійного фінансування, можуть завершити реконструкцію до початку літа наступного року.

На початок