Другу дозу вакцинації пропустили понад 10 тис. жителів Рівненщини. Як їх інформують

Другу дозу вакцинації пропустили понад 10 тис. жителів Рівненщини. Як їх інформують

Другу дозу вакцинації пропустили понад 10 тис. жителів Рівненщини. Як їх інформують
Суспільне Рівне

10,5 тисяч жителів Рівненщини з певних причин пропустили термін для введення другої дози вакцини проти COVID. Про це Суспільному повідомила заступниця директора обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Людмила Країнська. Відтак, у Рівному на базі медколеджу з 17 листопада запрацював колцентр, оператори якого обдзвонюють людей, які не з'явилися на друге щеплення.

У вакцинальному колцентрі на волонтерських засадах працює дванадцять лаборантів рівненського медколеджу. Обов'язки операторів виконують позмінно. Номери телефонів жителів Рівненщини, які отримали першу дозу вакцини, колцентру надає обласний департамент охорони здоров'я. У перший день роботи, 17 листопада, обдзвонили 200 людей.

"З них 70 повідомили, що уже вакциновані й лишилося забрати сертифікат у сімейного лікаря, а решта сказали, що вагаються. Але, думаю, наші дівчата їх переконали, що вакцина необхідна, оскільки ковідні лікарні заповнені на 60%", – розповіла директорка фахового медичного коледжу Ірина Туровська.

Окрім нагадування про необхідність введення другої дози, оператори колцентру інформують, де знаходяться найближчі центри вакцинації та режим їхньої роботи.

"Люди вдячні, що ми їм нагадуємо. Деякі повідомляють, що вже вакциновані, деякі повідомляють дату, коли будуть вакцинуватися і запитують, куди краще підійти", – сказала координаторка колцентру Галина Діда.

"Оператори отримали інформацію, що їм потрібно говорити, як пояснювати, відповіді на найбільш популярні запитання: куди звернутися, що робити, якщо вони після першої дози перехворіли й коли можна звернутися на вакцинацію", – уточнила заступниця директора обласного інформаційно-аналітичного центру Людмила Країнська.

За її словами, наразі майже 34,5% дорослого населення області отримали першу дозу вакцини від COVID-19.

Що відомо

  • За даними РНБО, кількість вакци­нованих на Рівненщині станом на 17 листопада становила 303 444 людини, це 26,5% населення області. Повний курс вакцинації пройшли 225 774 людини, це 19,72%.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок