"Домовлялись усно". В Сумській ОДА пояснили, чому не підписали договорів на кисень з "Енергоатомом"

"Домовлялись усно". В Сумській ОДА пояснили, чому не підписали договорів на кисень з "Енергоатомом"

В обласній державній адміністрації пояснили, чому не було договорів із "Енергоатомом" на постачання кисню до лікарень Сумщини. У коментарі Суспільному голова адміністрації Дмитро Живицький сказав, що домовленість була, але усна.

Йдеться про ситуацію, коли минулого тижня голова ОДА розповідав, що мають домовленість з підприємством, яке може перекрити потребу області в кисню на час, поки місцевий виробник на ремонті. Водночас речник "Енергоатома" Леонід Олійник 17 листопада у коментарі Суспільному сказав, що жодних договорів про таке ні з лікарнями, ні з владою Сумщини не укладали.

"Коли вже відпрацювали з Міністерством охорони здоров’я, ми зрозуміли, що потреби в додатковому кисні немає. Ті постачальники, які були нам надані Міністерством охорони здоров’я, вони 100% закривали всю потребу області в кисні, тому ми письмово не зверталися. Ми знали, що для нас був зарезервований цей кисень, і уразі потреби, ми могли б відправити автомобіль і його отримати", – сказав Дмитро Живицький.

За словами голови ОДА, лікарні Сумщини під час пандемії COVID – 19 потребують до 10 тонн кисню на добу. Половину перекриває сумське підприємство "Техногаз - С", решту – везли з Хмельницького, Житомира та Черкас.

Що відомо

  • Підприємство ТОВ "Техногаз-С", яке закриває половину потреби в кисні лікарень області, у ніч з 12 на 13 листопада починало ремонт. 15 листопада підприємство вже відновило роботу.
На початок