Нардеп з ОПЗЖ, який контактував з інфікованим на коронавірус, стверджує, що здоровий

Нардеп з ОПЗЖ, який контактував з інфікованим на коронавірус, стверджує, що здоровий

Нардеп з ОПЗЖ, який контактував з інфікованим на коронавірус, стверджує, що здоровий
УНІАН

Народного депутата від фракції ОПЗЖ Олега Волошина, який наприкінці лютого у Франції спілкувався з депутатом Національної асамблеї Жаном-Люком Рейтцером, у якого згодом виявили коронавірус, ізолювали, повідомила депутатка від Євросолідарності Вікторія Сюмар. Сам Волошин стверджує, що за результатами тестів він здоровий, але побуде поки що вдома.

"Після плювання і бризкання слиною з вереском про "соросят-поросят" депутата Волошина таки ізолювали. Перевірять на предмет неперебірливих зовнішніх контактів", - написала Сюмар на сторінці у Facebook.

За її словами, для вирішення цього питання довелося втрутитися спікеру парламенту та секретареві РНБО.

"Сподіваюся, обсервація буде повною", - сказала Сюмар, додавши, що ця історія - не жарт.

Відповідаючи на деякі саркастичні коментарі, вона зазначила, що "в зоні ризику весь сектор ОПЗЖ, а зважаючи на їх вік, то загроза серйозна".

На запитання щодо дезінфекції сесійної зали Ради депутатка пояснила, що "все під завершення дня сталося", але не виключено, що дезінфекцію проведуть.

Вона також допускає, що Волошину робитимуть тест на коронавірус.

Пізніше Волошин у Facebook виклав свою версію. За його словами, в Олександрівській лікарні підтвердили, що він здоровий (додано фото скан-копії консультативного висновку). Однак депутат вирішив до 12 березня побути вдома (в той день закінчиться 14-денний період з моменту спілкування з французьким парламентарем). Але якщо результати аналізів будуть раніше, то він буде "вільною людиною раніше".

За словами Волошина, в Україні зараз нема експрес-тестів на коронавірус.

Він також повідомив, що депутат Рейтцер нещодавно переніс операцію, йому 68 років, тобто це різні групи ризику. "На момент нашої бесіди абсолютно жодних симптомів (кашлю, нежиті) у нього не було", - стверджує Волошин.

Раніше нардеп Волошин опублікував у Facebook повідомлення (зараз приховане) про те, що мав зустріч із французьким колегою - депутатом Національної асамблеї Жаном-Люком Рейтцером. Через кілька днів стало відомо, що цей 68-річний депутат госпіталізований з підозрою на коронавірус, результат аналізів підтвердив захворювання.

Що відомо

  • 3 березня з'явилася інформація про першого хворого на коронавірус в Україні. Це житель Чернівців, який наприкінці лютого разом із дружиною повернувся додому з Італії.
  • Інфікований чоловік перебуває в окремому боксі інфекційного відділення в Чернівецькій обласній лікарні, його стан стабільний. На зараження коронавірусом перевіряють дружину, результат буде готовий за два дні.
  • 5 березня завершився період обсервації українців та іноземців, які повернулися з Китаю та з 20 лютого перебували в медцентрі Нацгвардії "Нові Санжари" на Полтавщині.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що найближчим часом в Україні можуть ввести обмежувальні протиепідемічні заходи, такі як закриття шкіл на карантин і скасування масових заходів.
На початок