Пансіонат у Дніпрі, де загинули п'ятеро жінок, заснувала харків’янка

Пансіонат у Дніпрі, де загинули п'ятеро жінок, заснувала харків’янка

Пансіонат у Дніпрі, де загинули п'ятеро жінок, заснувала харків’янка
Суспільне Дніпро

Засновниця пансіонату для літніх людей у Дніпрі, в якому 16 листопада загинули п'ятеро жінок, — з Харкова.

Про це в програмі "Сьогодні. Головне" на Суспільному 18 листопада розповів директор обласного Департаменту соцзахисту населення Юрій Шпарага.

За його словами, про те, що заклад працює нелегально у Дніпрі, посадовці знали.

"Нам було відомо про ту установу, тому що листом Національної соціально-сервісної служби України усім департаментам було повідомлено про те, що у Дніпрі, за даними Національної поліції, ця структура, цей заклад працює нелегально. Ми знали й у Харкові про те, що такий заклад працює у Дніпрі. Чому? Тому що засновник цього закладу — харків’янин (директор департаменту уточнив, що це жінка — ред.), і він зареєстрував вид підприємницької діяльності у Харкові, але місце здійснення підприємницької діяльності було указано, що у Дніпрі", — сказав Шпарага.

За його словами, після пожежі у пансіонаті "Золотий час" у Харкові офіційно зареєстрували діяльність близько шести закладів, які надають соціальні послуги у регіоні.

"На момент пожежі у "Золотому часі" їх було чотири", — розказав Шпарага.

Читайте також: Прихований, але очевидний бізнес: чому влада "не бачить" приватні пансіонати для літніх людей

"Сьогодні можу єдине сказати, якщо ми на рівні регіону вживали заходів і вживаємо їх станом на сьогодні, то на рівні Міністерства соціальної політики не зроблено абсолютно нічого за цей період. Тобто як існував у тестовому режимі реєстр надавачів соціальних послуг, так він і існує по сьогодні... Законодавчо абсолютно нічого не змінено. Тобто ситуація, яка була в січні на рівні держави, залишається такою ж", — сказав Юрій Шпарага.

"Можливо, нам би допомогла ситуація з поверненням до ліцензування цієї діяльності. Ліцензують же діяльність шкіл, медзакладів. Цю норму із закону про соцпослуги вилучили, й сьогодні відкривають усі — хочуть реєструють, хочуть ні. Але трагедії, на жаль, трапляються", — сказав Шпарага.

Що відомо

  • 16 листопада в Центральному районі Дніпра на вулиці Русанівській у приватному будинку для людей похилого віку загинули п'ять жінок віком від 75 до 89 років.
  • За попередньою інформацією, в одній з кімнат на другому поверсі будинку сталося коротке замикання. Як зазначив начальник облуправління ДСНС Андрій Кульбач, ймовірна причина пожежі — перевантаження електромереж. За його словами, матрац, який тлів, згас сам, тому що не було доступу повітря до кімнати.
  • 16 листопада затримали старшу адміністраторку і няню-санітарку закладу, їм вручили повідомлення про підозру в недотриманні правил пожежної безпеки.
  • 17 листопада ввечері повідомлення про підозру вручили фізичній особі-підприємцю, який утримував заклад.
  • Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" у Харкові спалахнула 21 січня, на згарищі знайшли 15 загиблих. У справі четверо підозрюваних: власник будинку, орендар, дружина орендаря (фактична керівниця закладу) та чоловік, якого слідство називає адміністратором. Їм інкримінують порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки (ч. 2 ст. 270), яке передбачає покарання від трьох до восьми років ув'язнення.
На початок