У Миколаєві щеплення проти COVID-19 отримали 67 вагітних. Наскільки безпечна вакцинація

У Миколаєві щеплення проти COVID-19 отримали 67 вагітних. Наскільки безпечна вакцинація

Рекомендацій Міністерства охорони здоров’я щодо вакцинації вагітних немає. Лікарі дотримуються рекомендацій британських акушер-гінекологів. Станом на 18 листопада у Миколаєві вакциновані 67 вагітних.

Про це кореспондентам Суспільного розповів медичний директор полового будинку №3 Андрій Грибанов.

За словами Андрія Грибанова, лікарі використовують рекомендації британського Королівського коледжу акушерів та гінекологів, розроблені 30 червня 2021 року.

"У цьому протоколі звучать три вакцини: AstraZeneca, Moderna та Pfizer-BioNTech. Pfizer є більш рекомендована вакцина, оскільки, по-перше, вагітним рекомендують мРНК-вакцину, вона є мРНК вакциною, та найбільше спостережень, найбільше досліджень мається саме по цій вакцині, тому ми рекомендуємо Pfizer-BioNTech", – розповідає медичний директор.

Лікар також розповів про фактори ризику для вагітних.

"Якщо це вагітна жінка, немає інших факторів ризику, а саме: ожиріння, бронхіальна астма, якісь онкологічні захворювання чи приймання хіміотерапевтичних препаратів, – то ми можемо вакцинувати жінок після 12 тижня, починаючи з другого триместру. Якщо наявні фактори ризику, то така жінка має вакцинуватись навіть у першому триместрі. Між тим, протокол каже, що вакцинація в будь-який термін є безпечною", – говорить Андрій Грибанов.

Вакцинація вагітних
Медичний директор полового будинку №3 Андрій Грибанов. Фото: Ніни Булах/Суспільне Миколаїв

За словами лікаря, на дитину та грудне вигодовування вакцинація не впливає.

"Щодо грудного вигодовування жодних протипоказань під час вакцинації немає. Тому жінки на будь-якому етапі лактації можуть вакцинуватись. Вакцинація перевантажує ті ризики, які пов’язані з коронавірусною хворобою, тому королівський коледж все ж таки рекомендує вакцинуватися вагітним жінкам", – розповідає лікар.

Читайте також: "Вакцинація від COVID-19 та ВІЛ-позитивний статус: що потрібно знати миколаївцям"

Першу дозу вакцини Ірина Пасюк отримала, коли ще не знала про свою вагітність. За словами жінки, вакцинацію перенесла без побічних реакцій і чекала, коли можна буде зробити друге щеплення.

Вакцинація вагітних
Вакцинована вагітна Ірина Пасюк.

"Вагітність я планувала. Перед вагітністю я вакцинувалась AstraZeneca. 12 березня зробила першу дозу. Потім дізналася, що я вагітна. Порадилась з лікарями, почитала літературу, що це не є протипоказанням для виношування. Я дочекалася, поки наступить другий триместр, тому що в першому триместрі більш ризиковано, і вакцинувалась тією вакциною, яку рекомендують вагітним", — каже Ірина Пасюк.

Обидві дози Ірина перенесла легко. За словами жінки, була місцева реакція – біль в місці ін'єкції. Два тижні тому Ірина зробила щеплення від грипу.

"Я хвилювалася за життя своєї дитини, щоб не було передчасних пологів, щоб не бути киснезалежною, тому що багато наших вагітних, я дивлюсь новини, читаю літератури та бачу, що вони більш підтверджені цьому ризику", – розповіла жінка.

Станом на 18 листопада в Миколаївському пологовому будинку №3 вакцинували 42 вагітних жінки.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок