У Кропивницькому на автостанції №1 третій день працює центр вакцинації від коронавірусу

У Кропивницькому на автостанції №1 третій день працює центр вакцинації від коронавірусу

У Кропивницькому на автостанції №1 третій день працює центр вакцинації від коронавірусу
Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому третій день працює центр вакцинації від коронавірусу на автостанції №1. Він – один з чотирьох, які облаштували в місті. Вакцинуватись можна з 9:00 до 14:00.

Пункт працює в залі підвищеного комфорту. За словами фельдшерки Ольги Власової, у перший день в центрі вакцинували десятьох людей, наступного – 20.

"Ми взяли 40 доз вакцини Moderna, 60 доз Pfajzer і 80 доз CoronaVac. Вакцина зберігається у сумці-холодильнику при температурі від +3 до +5 градусів".

Перед щепленням люди підписували згоду. Охочим вимірювали температуру та тиск.

"Протипоказання – це респіраторні хвороби, температура, кашель. Таким пацієнтам ми рекомендуємо щепитися після лікування. Людям після хіміотерапії, променевої терапії, операцій потрібно проконсультуватися з сімейним лікарем".

Медсестра Світлана Сердюк розповіла, за годину у центрі щепили десятьох людей – дев’ятьох Pfajzer та одного CoronaVac.

"Бажано, щоб була декларація з лікарем, якщо її немає, ми все одно робимо щеплення людині. Отримати сертифікат про вакцинацію можна у найближчому пункті. Його може видавати будь-який лікар, не обов’язково сімейний".

Пункт на автостанції працюватиме у тестовому режимі два тижні. Якщо щодня там щепитимуть не менше пів сотні людей, центр працюватиме на постійній основі. За словами медсестри, сьогодні вакцинували 40 людей.

Що відомо

У Кропивницькому від коронавірусу щепились 147645 людей. Це майже 41 відсоток. Для колективного імунітету містян потрібно 80 відсотків вакцинованих. Двома дозами щепились 30 відсотків кропивничан, однією – 43. Це дані від начальниці міського управління охорони здоров’я Оксани Макарук.

Читайте також

На початок