У Рівному декомунізували вулицю Островського

У Рівному декомунізували вулицю Островського

У Рівному декомунізували вулицю Островського
Суспільне Рівне

Рівнерада декомунізувала вулицю Миколи Островського. Рішення перейменувати її на вулицю Покровська депутати прийняли на сесії 18 листопада.

Під час обговорення питання про перейменування вулиці Островського на сесії до депутатів звернулася мешканка вулиці Вікторія Яковчук.

"На нашій вулиці 40 будинків і ми опитали думку мешканців нашої вулиці. 86 підписів було зібрано проти перейменування і ми зараз представляємо громаду нашої вулиці й просимо не перейменовувати. 60 років вулиця була Островського, ми не бачимо в цьому нічого кримінального і тому просимо залишити назву", – зазначила Вікторія Яковчук.

Натомість головний архітектор Рівного Дмитро Котляров послався на закон, згідно з яким мають декомунізувати цю вулицю.

"Український інститут національної пам'яті включив Миколу Островського до осіб, які потрапляють під цей закон. Я розумію незручності для мешканців, які виникнуть. Але, мені здається, що питання ідентичності є важливим і особливо на вас не вплине", – запевнив Дмитро Котляров.

Рішення про перейменування вулиці Миколи Островського підтримали 39 депутатів. І погодили назвати її Покровською, оскільки вона розташована неподалік Покровського собору.

Що відомо

  • Вулиця Миколи Островського названа на честь радянського військового діяча, учасника встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським Рухом. У 1921 році Микола Островський працював у Ізяславській ЧК, а у 1925 – секретарем окружного комсомолу в Шепетівці. Також був бригадним комісаром Політуправління Червоної Армії.
  • Історик Андрій Жив'юк, який є членом комісії з найменування об'єктів, встановлення пам’ятних знаків, меморіальних та анотаційних дощок на території міста Рівного пояснював Суспільному, чому під час перейменування об'єктів, які потрапили під закон про декомунізацію у 2016 році, вулицю Островського у цей перелік не включили, оскільки вважали, що вона названа на честь Олександра Островського – російського драматурга
  • Коли з'ясували, що вулиця названа на честь Миколи Островського і потрапляє під дію закону про декомунізацію, фахівці управління містобудування та архітектури підготували відповідний проєкт рішення і подали на розгляд депутатам Рівнеради.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок