Отрута для мишей та неправильне зберігання продуктів. У школі на Кіровоградщині закрили харчоблок

Отрута для мишей та неправильне зберігання продуктів. У школі на Кіровоградщині закрили харчоблок

Оновлюється
Отрута для мишей та неправильне зберігання продуктів. У школі на Кіровоградщині закрили харчоблок
Фото ілюстративне: УНІАН

У школі села Пoкpoвськe Кропивницького району Кіровоградської області, через порушення законодавства у сфері безпечності продуктів, тимчасово припинили роботу харчоблоку. Про це Суспільному розповіла речниця Держпродспоживслужби в регіоні Наталія Шевченко. Порушення, виявлені під час позапланової перевірки, мають усунути протягом десяти днів.

Позапланова перевірка тривала протягом 15 та 16 листопада. Виявили більше десяти порушень, серед яких:

  • сліди життєдіяльності мишей на мийках та меблях, де зберігають посуд та інвентар для приготування страв;
  • вазони для квітів (з землею – ред.) під шафою для чистого посуду;
  • пакет з отрутою для гризунів у гарячому цеху, відсутність мишоловок;
  • нeдoтpимання температурного peжиму збepігaння зaмopoжeного м’яса;
  • відсутність документів дослідження питної води;
  • недостатня кількість миючих засобів для посуду.

З повним текстом рішення головного державного ветеринарного інспектора регіону Андрія Багрія, за матеріалами перевірки харчоблоку, можна ознайомитись тут.

Школі винесли припис і з 16 листопада, на десять днів, припинили роботу харчоблоку. Керівництво школи зобов’язали усунути порушення протягом цього часу, до 19 листопада подавши в Держпродспоживслужбу інформацію про виконання вимог припису або причини невиконання. За десять днів проведуть повторну перевірку.

За словами Наталії Шевченко, пpипис – oбoв’язкoвий до виконання. Невиконання або невчасне виконання вимог цього припису тягне за собою накладання школу, яка є юридичною особою, 48 тисяч гривень штрафу, відповідно до статті 65 Закону України ”Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин”.

Суспільне намагається зв'язатися з директоркою школи Світланою Ларіоновою, щоб дізнатися, чи згодна вона з вимогами припису та чи збираються в школі їх виконувати.

Читайте також

На початок