Добова норма вилову. Що необхідно знати миколаївським рибалкам

Добова норма вилову. Що необхідно знати миколаївським рибалкам

Під час любительського і спортивного рибальства одній людини за добу дозволяється виловити три кілограми риби. Винятком може стати випадок, якщо загальна вага однієї рибини перевищує три кілограми.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла головна спеціалістка із забезпечення зв'язків з засобами масової інформації Миколаївського рибоохоронного патруля Наталія Продан.

Добову норму встановили також для інших видів біоресурсів. За добу рибалкам дозволяється виловити 30 раків, десять рапанів, п’ять кілограмів мідії та один кілограм креветок.

За словами Наталії Продан, добова норма вилову діє навіть при нерестовій забороні або забороні на вилов риби у зимувальних ямах, але рибалити можна лише в дозволених місцях.

Протягом року вилов риби заборонений:

  • у каналах теплоелектроцентралей, електростанцій, меліоративних систем та шлюзів;
  • у новостворених водосховищах (до особливого розпорядження);
  • біля мостів, які охороняються;
  • у радіусі 500 метрів від господарств, які займаються розведенням риби;
  • на водоймах, що розташовуються в зоні відчуження після аварії на Чорнобильській атомній електростанції;
  • на водоймах, де риболовля заборонена рибоохороною.
Читайте також: "Добова норма вилову. Що необхідно знати миколаївським рибалкам"

На водоймах загального користування риболовля є безкоштовною, жодних спеціальних дозволів не потрібно.

За словами фахівчині, якщо вага однієї рибини перевищує три кілограми, вона вважається "трофеєм", і рибалка має право її залишити, але лише одну рибину.

Проте забороняється любительський лов всіх осетрових видів риби, а також видів риби, занесених до Червоної книги України: стерляді прісноводної, міноги української, яльця звичайного, марени дніпровської, карася золотого та інших.

Якщо людина виловила три кілограми риби законно, а інші понаднормово, то їй необхідно буде сплатити штрафШтраф – це фінансова санкція, яка накладаються на порушника правил рибальства або інших актів законодавства щодо охорони водних біоресурсів. Розміри штрафів передбачені Кодексом України про адміністративні правопорушення та таксиТакси — відшкодування шкоди (компенсація), заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення громадянами України, іноземцями та особами без громадянства цінних видів водних біоресурсів. за заподіяну шкоду водним біоресурсам. Штраф від 340 до 680 грн (розмір визначається судом), сума за таксами – 1 649 грн за кожну рибину перелову.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок