Поліція Київської області спростувала інформацію про перетин українського державного кордону нелегальними мігрантами з Білорусі у Чорнобильській зоні відчуження.
Відповідна заява з'явилась 18 листопада на офіційній сторінці Національної поліції Київської області у Facebook.
У повідомленні зазначається, що жодних затримань мігрантів, які потрапили до Чорнобильської зони не було.
“Жодних затриманих, а тим паче мігрантів, на території Київщини за останню добу не було. Це відео ми помітили під час моніторингу соціальних мереж. Воно з'явилося вчора пізно в вечері в одному із телеграм-каналів. Ми почали з'ясовувати інформацію, більше того, ми були на контакті з прикордонниками. В них так само немає реєстрацій про затримання." — сказала речниця нацполіції у Київській області Ірина Прянишникова у коментарі Суспільному.
Прянишникова додала, що на пункті пропуску "Млачівка" у зоні відчуження працюють прикордонники, вони проінструктовані та співпрацюють з поліцейськими.
Фейкове відео із затриманням нелегальних мігрантів з Білорусі на українському кордоні з'явилось ввечері 17 листопада на одному з українських Telegram-каналів. Автор повідомив про арешт групи осіб громадянства Пакистану та Афганістану, які нелегально потрапили до України з території Білорусі. Затримані на відео кажуть, що в Україні їх мали зустріти, забезпечити підробленими документами та переправити на територію ЄС.
Що відомо
- Житомирські прикордонники посилили охорону на кордоні України з Білоруссю, туди відправили додаткову техніку та кінологів зі службовими собаками.
- 10 листопада Міністерство внутрішніх справ прийняло рішення про посилення присутності прикордонників на кордоні з Білоруссю – їхню кількість подвоять.
- Міграційна криза на кордоні Білорусі з Литвою, Польщею і Латвією триває з серпня 2021-го. Три країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тискові у рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!