Вступна кампанія через центри "Крим-Україна": херсонський університет у п’ятірці українських вишів

Вступна кампанія через центри "Крим-Україна": херсонський університет у п’ятірці українських вишів

Вступна кампанія через центри "Крим-Україна": херсонський університет у п’ятірці українських вишів
Фото: Еріка Авдєєва/Суспільне

Херсонський державний аграрно-економічний університет за результатами цьогорічної вступної кампанії потрапив до п’ятірки закладів вищої освіти із зарахування вступників через освітні центри "Крим-Україна", обігнавши Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний технічний університет "Київський політехнічний інститут" та Національний медичний університет ім. Богомольця.

В ефірі Українського радіо Херсон у програмі "Про це говорять" керівниця освітніх центрів "Крим – Україна", "Донбас – Україна" Херсонського державного аграрно-економічного університету Тетяна Панкратьєва розповіла про роботу з вступниками з тимчасово окупованих територій.

Як вам вдалося "обігнати" за кількістю абітурієнтів з Криму такі знані виші та які спеціальності користувалися популярністю цього року?

Робота освітніх центрів "Крим – Україна" та "Донбас –Україна" триває весь рік і великого значення має інформаційна кампанія, яка також проводиться протягом року. Ми співпрацюємо з Меджлісом кримськотатарського народу, з прикордонною службою, з міграційною службою. Розміщуємо свою рекламу у соціальних мережах, у ЦНАПах і на адмінмежі. Також до нас звертаються випускники та батьки через громадські організації, зокрема "10 квітня". Вони до них звертаються за юридичною допомогою і між іншим запитують, а чи є можливість вступати до вишів та на яких умовах? Ті надають наші контакти, наші посилання на сторінки в соціальних мережах. Цього року у нас були зараховані 37 абітурієнтів. Усі вони вже навчаються за державним замовленням на бюджеті безплатно. 36 вступників на денній формі навчання й один обрав заочну форму навчання. Як і торік найбільш популярними для кримчан стали спеціальності менеджмент інформаційних технологій, готельно-ресторанна справа, туризм, публічне управління та адміністрування, будівництво та цивільна інженерія, геодезія та землеустрій, екологія.

Який алгоритм дій для охочих кримчан вступити до вишу на материковій Україні? З чого починати?

По-перше, хочу зазначити, що цього року вперше були запроваджені курси для підготовки до вступу до закладів вищої освіти і фахової передвищої освіти на материковій частині України для абітурієнтів з ТОТ. На них молодь з тимчасово окупованих територій може вивчати мінімум чотири предмети - українська мова, історія України, математика і четвертий на вибір - біологія, географія, іноземна мова, фізика чи хімія, те, що необхідно саме для вступу на обрану спеціальність. Крім того на підготовчих курсах абітурієнтів чекають різноманітні культурні та спортивні заходи, психологічна підтримка. Навчання на підготовчих курсах проводиться два місяці, воно безплатне. Майбутні студенти також безплатно проживають у гуртожитку та отримують стипендію у розмірі двох прожиткових мінімумів. Цього року така стипендія була 4 550 грн.

Як на ці курси можна потрапити?

На наступний рік розробляється положення, де вже зазначені дати. До 26 червня будемо приймати заяви та документи від охочих вступити на підготовчі курси, а зарахування на ці курси відбудеться з 1 липня. Курси будуть у липні та серпні. Зараз вже охочі звертаються і мають можливість записатися та до кінця червня подати заяви. Можна звертатися телефоном, у месенджерах, WhatsApp, Viber, електронною поштою. Ми їм надаємо запрошення, яке вони на адмінмежі з нашого боку показують і їх пропускаються. Ми їх зустрічаємо і цього року, як показав досвід, дуже були задоволені і батьки, і вступники. Після цих підготовчих курсів слухачі можуть вступати до будь-якого іншого закладу вищої освіти через освітні центри і за спрощеною процедурою вступу.

Які документи потрібні для того, щоб вступити на курси?

Якщо є паспорт громадянина України, це дуже добре, але нічого страшного, якщо його немає. Освітні центри консультують, а також сприяють отриманню документів. Окрім паспорта, якщо його немає, ми подаємо свідоцтво про народження, а також документи, які підтверджують проживання на тимчасово окупованих територіях, - це можуть бути паспорт громадянина України батьків, це виписки з домової книги, ще вони надають копію або оригінала атестата про повну загальну середню освіту. Це - основний пакет документів, який потрібен. Якщо є будь-які питання, звертайтеся до освітніх центрів "Крим – Україна" та "Донбас – Україна" у будь-який зручний спосіб. Проконсультуємо і допоможемо.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок