Громада на Миколаївщині переходить на відновлювальну енергетику

Громада на Миколаївщині переходить на відновлювальну енергетику

Громада на Миколаївщині переходить на відновлювальну енергетику
Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаїв

Всього в Снігурівській громаді на опалення пелетами переведено вісім об’єктів: міська лікарня, два дошкільні навчальні заклади, два навчально-виховні комплекси та три школи.

Про це в програмі Сьогодні.Головне розповіла голова Снігурівської міської територіальної громади Інна Бойко.

За її словами, головною причиною переводу соціальних об'єктів на альтернативні енергоносії став дефіцит та низька якість традиційних.

"Газу практично немає в Снігурівці, вугілля дороге і неякісне, електрика також дорога. Тому прийняли рішення спробувати пелети. Це наш місцевий матеріал, пелети із соняшника і соломи. Матеріалу вдосталь і він буде завжди, адже ми сільськогосподарська громада", — розповіла Інна Бойко.

Всі роботи із забезпеченням та обслуговуванням теплогенеруючого обладнання виконує інвестор, який раз на два тижні завозить на об'єкти пелети.

"Інвестор з Миколаєва. Ми купуємо тепло, а інвестор вже турбується про виготовлення пелетів і постачання їх нам. Ми здійснюємо процедуру закупівлі, встановлюємо ціну однієї гігакалорії тепла. У будь-яку погоду надавач тепла виконує свої обов’язки, жодних перебоїв за три роки опалення лікарні не було", — розповіла Інна Бойко.

Гроші на встановлення пелетних котлів з бюджету громади не виділяли. За словами Інни Бойко, фінансував це інвестор.

"По лікарні у нас інвестор "Ніктеплосервіс", по школах і дитячих садках — "Дикий сад". За власні гроші вони встановлюють котли, все обладнання. Ми віддаємо гроші тільки за тепло. Кочегарів, підвозу палива немає, це вже економія", — сказала Інна Бойко.

Читайте також: "У Первомайській громаді, що на Миколаївщині, діють часові обмеження для дітей"

Міська голова розповіла, що три роки використання альтернативних видів опалення допомогло громаді зекономити гроші з бюджету.

"По лікарні за минулі періоди економія складала майже мільйон гривень щорічно. Якщо витрачали на опалення лікарні 3-4 млн грн на вугілля, то зараз 2-2,5 млн грн на оплату тепла. Навіть якщо вартість послуг збільшується через збільшення ціни на газ, електрику, збільшується і вартість однієї гігакалорії. Але до 1 січня 2022 року ми платимо 2 480 грн по лікарні і 2 310 грн по школах", — розповіла Інна Бойко.

За словами Інни Бойко, до складу Снігурівської громади входять 22 села і місто Снігурівка. На цій території розташовані 16 дитячих садочків та 14 шкіл. Протягом 2022-2023 років у громаді планують перевести на альтернативне опалення повністю всі заклади соціальної сфери.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок