Посадовець міськради на Харківщині був агентом російської спецслужби — СБУ

Посадовець міськради на Харківщині був агентом російської спецслужби — СБУ

Посадовець міськради на Харківщині був агентом російської спецслужби — СБУ
ssu.gov.ua

На Харківщині чиновника однієї з міських рад підозрюють у створенні терористичної групи і роботі на Федеральну службу безпеки РФ. Його взяли під варту з альтернативою грошової застави.

Чоловік обіймав у міськраді посаду завідувача сектору цивільного захисту, оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами, повідомила Суспільному речниця Управління СБУ в Харківській області Лілія Домашенко. У якій саме міськраді він працював, в СБУ не розголошують.

За версією слідства, підозрюваний збирав розвідувальну інформацію для російської спецслужби: "Насамперед замовників цікавили маршрути переміщення колон з військовою технікою, види озброєнь українських військових".

У квітні 2016 року чиновник надіслав представнику окупаційної адміністрації РФ фото креслення ливарної заготовки для деталі бронетранспортера, повідомляють в Офісі генпрокурора. У серпні 2017 передав одному з так званих депутатів "Народної ради ДНР" інформацію про працівників СБУ та тих, хто надавав їм допомогу, стверджують в прокуратурі.

Чоловіка затримали під час отримання нового завдання, інформує генпрокуратура.

"Інформатор входив до агентурного апарату одного з так званих депутатів "Народної ради ДНР другого скликання". За кураторством ФСБ РФ вони здійснювали збір розвідувальної інформації, яку замовники використовували для проведення пропагандистських інформаційних кампаній з метою розхитування ситуації в Україні", — кажуть в СБУ.

Чоловікові повідомили про підозру за ч. 1 ст. 258-3Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації КК України, йому загрожує до 15 років ув'язнення. Підозрюваного взяли під варту на два місяці, але визначили заставу у сумі 594 тис. 750 грн, уточнила Лілія Домашенко.

Читайте також

Стрілянина в метро Харкова: експодатківець посварився зі студентами через захисні маски

На початок