На Волині запрацювала ще одна система зважування транспорту в русі

На Волині запрацювала ще одна система зважування транспорту в русі

На Волині запрацювала ще одна система зважування транспорту в русі
Фото: Служба автомобільних доріг області

На міжнародному автошляху М-07 сполученням Київ-Ковель-Ягодин дорожники встановили автоматизовану систему зважування. Це вже четверта така система на Волині, – інформують в Службі автомобільних доріг області.

Поки цей майданчик WiMСистема зважування в русі WiM – це розумна система збирання інформації про транспортні засоби, які рухаються автомобільними дорогами: дату та час проїзду, температуру навколишнього повітря та дорожнього покриття, смугу та напрямок руху, швидкість руху та державний номерний знак, габаритні розміри, відстань між осями, загальну масу та її розподіл по осях. працює в тестовому режимі.

Перш ніж встановити систему зважування дорожники вирівняли 200-метрову ділянку автошляху і вклали два шари нового асфальтобетонного покриття, в яке вмонтували датчики для динамічного зважування, також нанесли дорожню розмітку. Саму систему встановили на рамну конструкцію.

Наразі подібні системи зважування вже працюють на автошляху М-19 Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече та неподалік села Копачівка. На волинських автошляхах державного значення WiM є поблизу села Заріччя на дорозі Р-15 Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква.

Наступного року, кажуть в Службі автомобільних доріг, ще одна система зважування транспорту в русі має запрацювати біля селища Колки на автошляху Р-14. Тендер на проведення робіт ще триває.

Що відомо

  • Першу систему зважування на Волині почали встановлювати у січні 2021 року на автодорозі Луцьк – Ковель. Вартість робіт — 15 мільйонів гривень.
  • У квітні на Волині запрацював перший стаціонарний майданчик для габаритно-вагового контролю вантажних автомобілів на Цуманському перехресті автодороги Рівне – Луцьк. Максимальна маса вантажівки не має перевищувати 40 тонн.
  • Із 1 жовтня 2021 року в Україні набирає чинності закон про адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою засобів фото- й кінозйомки, відеозапису, серед іншого, в автоматичному режимі.
На початок