"Донбас" ризикує отримати технічну поразку після перемоги у матчі чемпіонату України: у чому причина

"Донбас" ризикує отримати технічну поразку після перемоги у матчі чемпіонату України: у чому причина

"Донбас" ризикує отримати технічну поразку після перемоги у матчі чемпіонату України: у чому причина
УХЛ

Клуб проігнорував рішення Федерації хокею України щодо відсторонених гравців

Чемпіон України з хокею "Донбас" ризикує отримати технічну поразку після перемоги в матчі Української хокейнох ліги (УХЛ). Команда зіграла поєдинок у національній першості з гравцями, які були відсторонені Федерацією хокею України (ФХУ).

ФХУ у вівторок, 16 листопада, оголосила про покарання хокеїстів "Донбасу" та "Краматорська", які самовільно покинули розташування збірної України перед товариським турніром.

Читайте також: ФХУ покарала хокеїстів, які самовільно покинули збірну України: що про це відомо

На час розгляду справи щодо зриву підготовки до товариського турніру ФХУ відсторонила шістьох хокеїстів "Донбасу" - Пилипа Пангелова-Юлдашева, Віталія Андрейківа, Віктора Захарова, Олександра Пересунька, Нікіту Буценка та Іллю Коренчука. Проте усі вони опинилися в заявці на матч проти "Дніпра" в чемпіонаті України, і тепер клуб ризикує отримати технічну поразку.

Що сталося?

У "Донбасі" вирішили не виконувати рішення Федерації хокею України, зіславшись на його неправомірність. А також на те, що хокеїсти юридично не мають трудових зобов'язань перед ФХУ.

"Гравці хокеїного клубу "Донбас" та інших клубів не є працівниками ФХУ, тобто не мають трудових відносин з федерацією. Основним місцем роботи хокеїстів є саме хокейні клуби та будь-яка перешкода у контексті виконання трудових зобов'язань повинна розглядатися як грубе порушення трудових відносин та може стати предметом судових розглядів", - зазначив генеральний директор "Донбасу" Федір Іллєнко.

На матч із "Дніпром" у заявці "Донбасу" опинилися усі шість хокеїстів. Причому три гравці із шести відсторонених відзначилися результативними діями: Нікіта Буценко відкрив рахунок у матчі, а Віктор Захаров та Пилип Пангелов-Юлдашев сприяли закинутій шайбі в епізоді із третім голом - гра закінчилася з рахунком 3:1.

Чи загрожує "Донбасу" технічна поразка?

Проведення матчу з відстороненими гравцями означатиме для "Донбасу" технічну поразку. Відповідне рішення ФХУ прийняла і проти "Краматорська", який у грі проти "Сокола" залучив одстороненого хокеїста Павла Тарана.

"Краматорськ" ще перед матчем проти "Сокола" відправив звернення Федерації хокею України через відсторонення Тарана, також посилаючись на порушення ФХУ умов трудового законодавства. Хоча поєдинок проти "Сокола" закінчився для "Краматорська" поразкою - 2:4.

Водночас у турнірній таблиці УХЛ результатом матчу "Дніпро" - "Донбас" вказана саме перемога донецької команди. ФХУ поки що не оголошувала про технічну поразку чинних чемпіонів України.

Збірну України з хокею покинули сім гравців перед товариським турніром: хронологія подій

  • Засідання загальних зборів Української хокейної ліги за участю представників Федерації хокею України.
  • Скандал під час зустрічі УХЛ - президент "Донбасу" Борис Колєсніков покинув засідання загальних зборів.
  • Після закінчення засідання загальних зборів УХЛ президент "Донбасу" дав розпорядження повернутися в розташування клубу сімом гравцям збірної України.
Читайте також: "Донбас" відкликав усіх своїх хокеїстів зі складу збірної України за день до гри: що відбулося
  • Один із гравців збірної України - форвард Віталій Лялька - відмовився повертатися в розташування команди. Причиною цього стала позиція хокеїста щодо дострокового від'їзду зі збірної України, про що стало відомо згодом.
  • На заміну відкликаним хокеїстам у розташування збірної України прибули сім гравців, що мають російське громадянство - захисники Єгор Мажуга, Міхаїл Рибалко і Андрєй Алексєєв, нападники Єгор Кузьменко, Антон Рубан, Алєксандр Павленко та Андрєй Смірнов.
  • ФХУ покарала хокеїстів "Донбасу" та "Краматорська", що самовільно покинули збірну України.
Читайте також: ФХУ покарала хокеїстів, які самовільно покинули збірну України: що про це відомо
  • Звернення "Донбаса" та "Краматорська" - відмова виконувати рішення. Обидва клуби виходять на матчі з відстороненими гравцями.
  • "Краматорськ" отримав технічну поразку від Федерації хокею України.
На початок