Українські вертолітники здійснили посадку на кратер одного з найактивніших вулканів Африки Ньямлагіра.
"Відповідно до завдань Місії ООН, миротворці 18-го окремого вертолітного загону United Nations Mission in the DR Congo - Monusco забезпечили роботу вулканологів на поверхні одного з найбільш активних вулканів Африки – Ньямлагіра", — повідомили у Генеральному штабі Збройних сил.

Як відзначається, основа Ньямлагіра зливається з сусіднім вулканом Ньїрангонго, останнє виверження якого відбулося у травні цього року і забрало життя щонайменше 32 людей. Окрім того, неподалік розташоване місто Гома, в якому проживає близько двох мільйонів мешканців.

"Особливістю таких завдань є виконання польотів на досить великих висотах. Наприклад, висота Ньїрангонго сягає 3470 метрів, а Ньямлагіра 3058 метрів, що значно ускладнює техніку пілотування вертольоту. Але весь наш льотний склад має необхідні навички для виконання таких завдань, тому це не є для нас проблемою" — розповів командир 18-го окремого вертолітного загону полковник Євген Вакуленко.
Як відзначив вулканолог Даріо Тедеско за результатами експедиції, наразі обидва вулкани "поводять себе дуже тихо".

Що відомо
- Вулкан Кумбре-В'єха (з іспанської Cumbre Vieja – "Стара Вершина") на Канарах прокинувся 19 вересня і почав викидати струмені лави та попелу в повітря.
- Збитки через виверження вулкану на Канарах сягнули близько 87 мільйонів євро.
- Іспанський уряд класифікував острів Ла-Пальма як зону лиха через виверження вулкану.
- 29 вересня потоки лави з вулкана дісталися Атлантичного океану. У результаті взаємодії лави з морською водою утворюються токсичні випаровування.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!