Коли у Києві Євромайдан переміг, на Луганщині усе тільки починалося – Денис Денищенко

Коли у Києві Євромайдан переміг, на Луганщині усе тільки починалося – Денис Денищенко

Марафон
Коли у Києві Євромайдан переміг, на Луганщині усе тільки починалося – Денис Денищенко
Денис Денищенко, акції у Луганську, фото: Олександр Волчанський, Андрій Мітяєв

До Дня Гідності та Свободи, що відзначається в Україні 21 листопада, на Суспільному — історія луганчанина Дениса Денищенка, який виходив на акції у своєму місті.

Денис Денищенко — наразі переселенець, Директор департаменту зовнішніх зносин Луганської облдержадміністрації. На початок Євромайдану — луганський підприємець, який мав досвід Майдану податкового.

"Особисто для мене стало поштовхом, напевне, як і для багатьох, це пост Мустафи Наєма, з закликом до людей, які поважають себе, люблять свою країну — виходити на вулицю відстоювати своє право. На перший такий захід нас вийшло не багато людей, приблизно 20-25 осіб. Проти нас вийшли представники, на той час, партії Вітренко. Один із її яскравих представників потім став першим "народним губернатором" Луганщинської області", — каже Денищенко.

Денис згадує, акції у Луганську спершу проходили спокійно. Люди виходили щодня. Та коли у Києві Євромайдан переміг, на Луганщині усе тільки починалося.

"Після того вже був перший захват Луганської облдержадміністрації, другий захват Луганської облдержадміністрації. Була провокація біля пам’ятника Шевченку, коли ми прийшли на соту річницю поета. Де на нас напав натовп розлютованих прихильників "руського міра". Там було дуже багато людей, завезених з Російської федерації", — зазначив Денис.

Були серед опонентів й місцеві. На думку Денищенка, на них вплинула російська пропаганда.

"Будемо казати відверто, це здебільшого приїздили хлопці з Брянки, Стаханова. Їх привозили. Більша частина дійсно вірила, що Луганську область хочуть захопити якісь фантастичні бандерівці. Ми ще намагались збирати акції за мир. Ми ще не розуміли, що може бути таке — війна. Воно в голові ні в кого не могло вкластися. Було вже якось дуже моторошно", — пригадує Денищенко.

Хоча більшості активістів згодом довелося з Луганська виїхати, усе, переконаний Денис, було не даремно.

"Коли вже почали формуватися наші батальйони, батальйон Луганськ-1. Я там побачив хлопця — молодого політолога, який не дуже переймався певними подіями. Він інколи приходив на Майдан. Але я побачив, що він був добровольцем. І тоді я зрозумів, що напевне ми повинні перемогти", — розповів Денис.

Що відомо

  • 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції у Києві та регіонах через рішення влади президента Віктора Януковича щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ці події вважають початком Революції гідності.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок