Посадовця "АрселорМіттал Кривий Ріг" підозрюють в ухиленні від сплати податків на понад 2,2 млрд грн

Посадовця "АрселорМіттал Кривий Ріг" підозрюють в ухиленні від сплати податків на понад 2,2 млрд грн

Посадовця "АрселорМіттал Кривий Ріг" підозрюють в ухиленні від сплати податків на понад 2,2 млрд грн
Фото: Слово і діло

Фінансовому директору – головному бухгалтеру ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що в Кривому Розі, повідомлено про підозру в службовому підробленні та умисному ухиленні від сплати податків. Про це йдеться у повідомленні на сайті Офісу генерального прокурора України.

За даними слідства, підозрюваний упродовж майже двох років вносив до офіційних документів завідомо неправдиві відомості про плату за користування надрами Валявкинського та Новокриворізького родовищ залізних руд.

Крім того, він умисно ухилився від сплати до бюджету рентної плати за користування надрами на суму понад 2,2 млрд грн.

«Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ», – йдеться в повідомленні.

Позиція «АрселорМіттал Кривий Ріг»

В «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтвердили, що Служба безпеки України вручила одному з топ-менеджерів підприємства повідомлення про підозру. У заяві, оприлюдненій на сайті компанії, йдеться про те, що 17 листопада вдома в нього провели обшуки.

Звинувачення проти посадовця в заяві названі «необґрунтованими». Також сказано, що вони були оскаржені в суді ще рік тому.

««АрселорМіттал Кривий Ріг» оскаржила необґрунтовані звинувачення, які стали підставою для цієї кримінальної справи. Ще 4 листопада 2021 року Дніпропетровський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь компанії, знявши всі звинувачення. Податкові органи мають 30 днів на оскарження рішення суду. Враховуючи, що на даний момент до компанії немає питань щодо цього спору, «АрселорМіттал Кривий Ріг» не може зрозуміти, на яких підставах відбувся сьогоднішній обшук», – йдеться в заяві.

У документі також мовиться, що підприємство «вважає сьогоднішні дії СБУ черговим прикладом необґрунтованої ворожості до міжнародної компанії, яка вже інвестувала 10 мільярдів доларів в економіку України».

Що відомо

  • Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України і є частиною міжнародної корпорації АрселорМіттал – світового виробника сталі.
  • ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – підприємство з повним металургійним циклом. Є одним з найбільших виробників сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві, зокрема, арматури й катанки.
  • Також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат.

Читайте також

  • На акції протесту працівники комбінату «АрселорМіттал Кривий Ріг» вимагали збільшення зарплат

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок