Субвенція на житло. У Миколаєві планують придбати десять квартир для вимушених переселенців

Субвенція на житло. У Миколаєві планують придбати десять квартир для вимушених переселенців

Кабінет міністрів України розподілив 13 мільйонів гривень субвенції на житло вимушеним переселенцям. У Миколаєві за ці гроші планують придбати десять квартир для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник міського голови Миколаєва Віталій Луков.

17 листопада, під час засідання, Кабінет Міністрів України розподілив субвенцію з державного бюджету, за гроші якої у шести областях України придбають 30 об'єктів нерухомості для 106 внутрішньо переміщених осіб.

За словами Віталія Лукова, гроші на співфінансування програми були передбачені в міському бюджеті.

"Є державна програма щодо забезпечення соціального житла для внутрішньо переміщених осіб. Тобто умова така – 30 відсотків фінансує громада, а 70 відсотків надає держава. Але стартова ціна, базова ціна одного квадратного метра для великих міст не є прийнятною або актуальною, тому у маленьких містах програма працює краще, бо там вартість житла - менша", — каже Віталій Луков.

Читайте також: ""Кіборг" Терещенко очолив миколаївське міське управління у справах ветеранів війни та ВПО"

Йдеться про виділення 13 млн 29 тис. гривень з державного бюджету - місцевим, що складає 70 відсотків від загальної суми. Ще 30 відсотків повинні виділити місцеві ради. За словами Віталія Лукова, з місцевого бюджету на цю програму виділили 2 млн 700 тисяч гривень. Житло перебуватиме у комунальній власності.

"Квартири не передаються у власність, вони передаються у найм, бо їх не можна приватизувати. Вони залишаються на балансі міста", — додає Віталій Луков.

За словами Віталія Лукова, до кінця 2021 року міська влада має придбати квартири та видати вимушеним переселенцям, які перебувають на квартирному обліку.

Що відомо

  • За даними департаменту соціального захисту Миколаївської обласної державної адміністрації, на Миколаївщині станом на 17 листопада 2021 року зареєстровані 8 386 внутрішньо переміщених осіб.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок