Студенти та викладачі херсонського вишу стали донорами

Студенти та викладачі херсонського вишу стали донорами

Студенти та викладачі херсонського вишу стали донорами
Фото: Аліна Олефір/Суспільне Херсон

Здати кров, щоб врятувати життя. У міжнародний день студента один з вишів у Херсоні долучився до благодійної акції від обласного центру служби крові.

З 9-ї години у медичному пункті гуртожитку Херсонського державного університету збираються студенти та викладачі. Серед них Наталія Васильєва – заступниця декана медичного факультету. У міжнародний день студентів тут проводять акцію зі збору донорської крові.

"Оскільки ми працюємо на медичному факультеті, тому розуміємо, що дуже потрібна кров для наших пацієнтів: і дітей, і дорослих на тлі такої епідеміологічної ситуації", - каже Наталія Васильєва.

Катерина – студентка медичного факультету. Сьогодні вперше стала доноркою, бо, говорить, як майбутня лікарка, розуміє, наскільки важливою для деяких пацієнтів може бути донорська кров.

"Я хотіла б допомогти людям, які потребують крові", - каже студентка.

Здати кров, щоб врятувати життя: у Херсоні студенти та викладачі стали донорами
Фото: Аліна Олефір/Суспільне Херсон

Не вперше до здачі крові долучається Юлія Юріна. До медпункту вона прийшла у перерві між парами.

"Щороку здаю, вважаю це благородною місією і дуже сподіваюся, що краплинка моєї крові допоможе якійсь дитині чи людині", - говорить жінка.

"Сьогодні день студента і ми з факультетом фізичного виховання та спорту вирішили взяти участь у здачі крові для людей, які цього потребують", - каже студент Богдан Лапшин.

Дата акції невипадкова, говорить секретарка зі зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації центру служби крові Наталя Бабій. Студенти та викладачі університету - постійні донори. Тому і вирішили приурочити акцію до міжнародного дня студента.

"Епідемія, карантинні обмеження зробили свою справу і донорська активність стрімко падає, тож банк крові служби крові доводиться поповнювати щодня. І кожен донор для нас – це безцінна підтримка для одного, двох або трьох пацієнтів. Це - врятовані життя", - каже Наталія Бабій.

Усього до акції долучилися 39 студентів та викладачів, 34 з них здали повну дозу донорської крові – по 450 мл.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок