Понад пів мільйона приманок: на Полтавщині за допомогою авіації імунізують диких тварин

Понад пів мільйона приманок: на Полтавщині за допомогою авіації імунізують диких тварин

Понад пів мільйона приманок: на Полтавщині за допомогою авіації імунізують диких тварин
Суспільне Полтава

На Полтавщині від сказу розпочали імунізацію диких тварин. Роблять це за допомогою авіації. Про це повідомила Суспільному виконувачка обов’язків начальника відділу протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби в області Наталія Карпенко.

Перед зльотом вакцину у літаки завантажують зі спеціальних автомобілів, які підтримують необхідну температуру.

"Вакцина українського виробництва. Вона із м’ясо-кісткового борошна, і в середині капсула з вакциною. Лисиця або інша м’ясоїдна тварина знаходить її, розкушує. І коли вакцина потрапляє в її ротову порожнину, вона (тварина – ред.) тим самим вакцинується", – каже лікар ветмедицини Держпродспоживслужби Полтавщини Андрій Холод.

Понад пів мільйона доз приманок: на Полтавщині за допомогою авіації імунізують диких тварин
Вакцина, яку використовують для імунізації диких тварин. Суспільне Полтава

На борту літака спеціальний пристрій, який дозовано розкидатиме вакцину. Система комп’ютеризована, тож ліки по території розподіляє рівномірно. За цим стежить оператор літака Ярослав Проць.

"Розкидається приблизно 25 кубиків на один кілометр квадратний. Ми за один рейс розкидаємо приблизно 70 коробок. В одній коробці є 160 вакцин", – говорить Ярослав Проць.

На Полтавщині за допомогою авіації імунізують диких тварин
Літак, з якого розкидають вакцину. Суспільне Полтава

Приманки із вакциною розкидають із чотирьох літаків по території області.

"Буде охоплено територію лісових, польових масивів, угідь, загальною площею 20 тисяч 700 кілометрів квадратних, де буде розподілено майже 518 тисяч приманок", – розповідає в. о. начальника відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Полтавщини Наталія Карпенко.

Над житловими зонами та над водоймами вакцину не розкидають, каже Ярослав Проць.

"Ми пролітаємо над селами, містами, над дорогами, виключаємо машинку, щоб не було жодного ушкодження. Також коли сонячні батареї або інші речі, які можна пошкодити", – говорить оператор літака Ярослав Проць.

На Полтавщині за допомогою авіації імунізують диких тварин
До літака вакцину привозять вантажівкою. Суспільне Полтава

Гроші на імунізацію спрямовують із держбюджету, розповіла Наталія Карпенко. Скільки саме – не сказала. Завершити цьогорічну кампанію планують за два тижні.

"У нас з початку 2021 року у Полтавській області зареєстровано 20 неблагополучних пунктів, де захворіла та загинула 21 тварина. Це – шість собак, дев’ять котів, чотири лисиці та дві великі рогаті худоби. На сьогодні 19 неблагополучних пунктів оздоровлено, і в одному тривають ветеринарно-санітарні роботи по оздоровленню", – каже в. о. начальника відділу організації протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби Полтавщини Наталія Карпенко.

Що відомо:

  • Минулого року на Полтавщині імузацію диких тварин від сказу витратили понад пів мільйона приманок.
  • Таку кампанію з вакцинації у регіоні проводять із 2007 року.
На початок