Повідомлення про замінування облради: депутати зібралися в ректораті УжНУ

Повідомлення про замінування облради: депутати зібралися в ректораті УжНУ

Доповнено
Повідомлення про замінування облради: депутати зібралися в ректораті УжНУ
Суспільне Закарпаття

38 депутатів Закарпатської облради вирішили провести збори у ректораті УжНУ. Про це повідомляє кореспондент Суспільного з місця події.

Це депутати від фракцій "Рідне Закарпаття", "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Опозиційна платформа "За життя" та "Команда Андрія Балоги".

Вони вирішили провести збори у ректораті УжНУ, оскільки поліцейські перевіряють повідомлення про замінування будівлі облради.

Повідомлення про замінування облради: депутати зібралися в ректораті УжНУ
Суспільне Закарпаття

На засіданні відсутні депутати від фракцій "Слуга народу", "КМКС" та "За майбутнє". Також відсутній на зборах виконувач повноважень голови облради Василь Іванчо.

Розпорядження виконувача обов'язків голови облради Василя Іванча про перенесення сесії на 25 листопада депутати називають незаконним і звертатимуться до прокуратури.

Депутати викликали виконувача повноважень голови облради Василя Іванча. Він повідомив їм, що перерва у пленарному засіданні сесії (15 листопада) не може тривати довше однієї доби відповідно до регламенту, тому видав розпорядження про друге пленарне засідання на 25 листопада. На пропозицію депутатів зібратися раніше, ніж 25 листопада, він відмовив.

Повідомлення про замінування облради: депутати зібралися в ректораті УжНУ
Суспільне Закарпаття

Депутати попросили виконувача повноважень голови облради звернутися до обласного управління Нацполіції, аби 24 листопада напередодні сесії правоохоронці обстежили будівлю обласної ради та взяли її під охорону.

Депутати підписали вимогу про відставку Василя Іванча

Представники фракцій "Рідне Закарпаття", "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Опозиційна платформа "За життя" та "Команда Андрія Балоги" підписали вимогу про призначення позачергової сесії на 18 листопада, а також вимогу про дострокове припинення повноважень виконувача обов'язків голови облради Василя Іванча.

"Ми не закінчили позачергову сесію, тому що на момент засідання лічильної комісії будівля була замінована і була пропозиція провести перерву. Василь Іванчо це сприйняв так, що закінчилося перше пленарне засідання, він це трактує так. Ми це бачимо по-іншому, що ми його ще не закінчили", — каже депутат від фракції "Рідне Закарпаття" Володимир Чубірко, який був єдиним кандидатом на посаду голови облради. "Прийняли рішення написати ще дві вимоги і звернутися в апарат обласної ради про те, щоби унеможливити подальше перенесення сесій. Поки ми не звільнимо Василя Іванча, ми дійшли до висновку, що ця криза не закінчиться. Ми просимо це зробити 18 листопада. Звичайно, розуміємо, що цей термін є умовним. Чекаємо, поки обласна рада підпише цей документ".

Про те, що його, як і Олексія Петрова, хочуть звільнити з посади, Василь Іванчо каже: за посаду не тримається, однак позачергову сесію 18 листопада, на якій це хочуть зробити, вважає незаконною. "Ніяка кількість депутатів не може встановити дату. Згідно з регламентом Закарпатської обласної ради, після надходження такої пропозиції є 5 робочих днів у тої особи, яка це повноважна робити, для розгляду цього питання. Дату встановлювати, згідно з регламентом Закарпатської обласної ради, може та особа, яка скликає, виносить розпорядження з цього питання. Новий головуючий, якого обрали, це робити не може".

"Немає конструктивної розмови між двома фракціями — "Рідним Закарпаттям" та "Слугою Народу", — політолог

"Створилася така взаємна недовіра. У ситуацію, власне, втручається вже і Офіс президента. Запустив процедуру зняття голови Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолія Полоскова, але він її не завершив. Для цього повинен бути указ президента", — розповів політолог Михайло Шелемба. "Зараз дуже важливо, щоби вирішили всі ці конфлікти: у представницькій гілці влади, що стосується обласної ради, і щоби Офіс президента вирішив питання щодо голови Закарпатської обласної державної адміністрації. Немає конструктивної розмови між двома фракціями — "Рідним Закарпаттям" та "Слугою Народу". Не можуть вирішити, чи вони спільно створять більшість, чи вони підуть у конфронтацію", — зазначив політолог.

Поліцейські перевіряли приміщення облради та ОДА до 20:00, замінування не виявили.

Що відомо:

  • В поліцію 17 листопада надійшло повідомлення про замінування Закарпатської обласної ради. За останні два тижні — це третє замінування будівлі Закарпатської ОДА та облради.
  • Ввечері 16 листопада виконувач повноважень голови облради Василь Іванчо видав розпорядження про перенесення сесії на 25 листопада.
  • Сесію Закарпатської облради перенесли на 17 листопада через повідомлення про замінування.
  • 43 депутати підтримали 15 листопада дострокове припинення повноважень Олексія Петрова на посаді голови обласної ради. 17 – не голосували.
  • Звільнили голову Закарпатської облради, тричі оголошували перерву і не встигли обрати нового через повідомлення про замінування будівлі. Як проходило засідання обласної ради 15 листопада.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок