Європейський суд з прав людини закликає Саакашвілі припинити голодування через ризики для здоров'я

Європейський суд з прав людини закликає Саакашвілі припинити голодування через ризики для здоров'я

Європейський суд з прав людини закликає Саакашвілі припинити голодування через ризики для здоров'я
Міхеїл Саакашвілі.Фото: Associated Press

Європейський суд з прав людини визнав, що Міхеілу Саакашвілі загрожує безпосередній ризик незворотної шкоди через оголошене ним голодування. Також суд закликав Саакашвілі припинити голодувати. Про це повідомила Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

За даними омбудсманки, 10 листопада суд вирішив звернутися до уряду Грузії з вимогою поінформувати про поточний стан здоров'я Саакашвілі. Також у суді вказують, що необхідно скласти план лікування для одужання грузинського експрезидента, додала Денісова.

“Водночас Суд закликав заявника припинити голодування. Він також запропонував сторонам протягом двох тижнів (до 24 листопада 2021 року) направити подання щодо цих тимчасових заходів”, — написала Людмила Денісова.

Про своє рішення ЄСПЛ повідомив у прес-релізі, опублікованому 16.11.2021 у справі «Саакашвілі проти Грузії» (заява № 54641/21).

“Ухвалюючи застосування заходів, ЄСПЛ взяв до уваги аргументи, наведені у клопотанні Міхеіла Саакашвілі про переведення його до багатопрофільної цивільної лікарні, як рекомендували медичний консиліум та Омбудсмани Грузії й України”, — пояснила українська омбудсманка.

Що відомо

  • 1 жовтня, напередодні місцевих виборів у Грузії, в яких брала участь і партія Саакашвілі "Єдиний національний рух", стало відомо, що Саакашвілі приїхав у Грузію.
  • Увечері 1 жовтня Саакашвілі заарештували у Тбілісі за незаконний перетин грузинського кордону. Після цього Саакашвілі оголосив голодування.
  • 7 листопада Саакашвілі заявив, що відмовляється від прийому медикаментів та поживних сумішей після того, як Мін'юст країни оприлюднив відео, на якому політик начебто їсть. А 8 листопада політика вивезли гелікоптером із в'язниці у Руставі до шпиталю.
  • 11 листопада грузинський телеканал Rustavi 2 із посиланням на його адвоката Ніку Гварамія повідомив, що експрезидент Грузії Міхеіл Саакашвілі вирішив припинити голодування.
  • 14 листопада особистий лікар Міхеіла Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе повідомив, що політик дуже ослаб та вперше не зміг піднятися з ліжка.

Міхеіл Саакашвілі був президентом Грузії у 2004-2013 роках. У 2013 році він виїхав із країни. У Грузії проти нього порушені кримінальні справи, зокрема, заочно засуджено до ув'язнення. 2015 року Саакашвілі отримав українське громадянство і став головою Одеської обласної держадміністрації. Восени 2016 року він пішов у відставку, а у липні 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі. У травні 2019 року новообраний президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство. Нині політик очолює Виконавчий комітет Національної ради реформ України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок