«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям у скрутних життєвих обставинах

«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям у скрутних життєвих обставинах

«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям у скрутних життєвих обставинах Суспільне Львів

«Добрий сусід» – програма від благодійної організації «Львівська освітня фундація». У ній беруть участь одинокі матері й батьки, випускники інтернатів та сім`ї з яких дітей можуть забрати в інтернат чи дитячий будинок. На Львівщині, в межах програми «Добрий сусід», шукають громадські організації, які зможуть допомагати таким сім’ям. Про це розповіла керівниця програми – Оксана Штибель.

Віра Данькевич живе із своїм сином Богданом у невеликій кімнаті гуртожитку. Хлопчику – 12 років, у нього аутизм.

«Коли живеш у гуртожитку, доводиться терпіти дуже багато, бо коли оточують здорові люди, а тут хвора дитина…В нас є чудова сусідка Наталя, вона до нас часто приходить: підтримує морально. Богданчик її дуже любить», - каже учасниця програми «Добрий сусід» Віра Данькевич.

«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям,які опинилися у скрутних життєвих обставинахСуспільне Львів

«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям,які опинилися у скрутних життєвих обставинах

Наталія Двожак, яка навідується до Богдана та Віри, розповідає, що намагається допомагати продуктами, щоб були «запаси», яких сім’ї вистачить на певний час.

«Я люблю Віру, люблю її дитину – не знаю чому, на правду! Я вважаю, що любов…Ти можеш нічого не говорити, але якщо ти її любиш – людина це відчуває», – каже учасниця програми «Добрий сусід» Наталія Двожак.

Даяна Юстін не має батьків, нею опікується бабуся, дівчинка – випускниця інтернату. Більше, аніж пів року, їй допомагає Оксана Надулична.

«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям,які опинилися у скрутних життєвих обставинахСуспільне Львів

«Добрий сусід»: У Львові шукають ГО для допомоги сім’ям,які опинилися у скрутних життєвих обставинах

«Я поділилася з нею тим, що мене турбує: розповіла про інтернати, що там, насправді, дуже тяжко перебувати…Дуже різні діти, з різними проблемами, і з різних сімей. Я рада, що є людина, якій небайдужа я, мої проблеми і потреби», – розповідає учасниця програми «Добрий сусід» Даяна Юстін.

За словами Оксани Надуличної, вони періодично зідзвонюються та зустрічаються: раз чи два на місяць.

«Переважно ми ходимо на каву чи піцу, була Даяна й у мене в гостях: розмовляємо на важливі теми. Я також намагаюсь бути відкритою з нею, ділитися своїми переживаннями, проблемами і вислухати – що турбує її, щоб мати можливість дійсно чимось допомогти», – каже учасниця програми «Добрий сусід» Оксана Надулична.

Минулого року в програмі «Добрий сусід» взяли участь 27 сімей.

«Дитина має виховуватися у сім`ї. Якщо є загроза вилучення дітей у дитячий будинок чи інтернат, до прикладу, через відсутність опалення чи протікання даху – ми фінансуємо цю допомогу, щоб дитина залишалася у сім`ї. Зараз ми оголошуємо конкурс на поширення практики добросусідства для громадських організацій Львівської області», – каже керівниця програми «Добрий сусід» Оксана Штибель.

В межах програми планують відкрити 3 обласні осередки.

Подати заявки на участь у програмі громадські організації можуть до 20 березня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди