У Полтаві затвердили детальний план території біля Прирічкового парку

У Полтаві затвердили детальний план території біля Прирічкового парку

У Полтаві затвердили детальний план території біля Прирічкового парку
Суспільне Полтава

У Полтавській міськраді затвердили детальний план території поблизу Прирічкового парку. Рішення підтримали 22 депутати. Ще частина обранців не голосували або були відсутні. Це ділянка, на якій хочуть звести три 16-поверхівки. Через це зранку 16 листопада містяни влаштували акцію протесту.

Із плакатами у руках біля будівлі міськради у Полтаві влаштували акцію протесту. Люди проти забудови території поблизу Прирічкового парку, говорить учасниця пікету Оксана Мала.

"Виросте навантаження на ту ж колекторну систему, яка в дуже поганому стані на Леваді (полтавський мікрорайон Левада – ред.). Це по-перше. По-друге – у нас дуже мало шкіл – усього дві на Леваді, мало садочків, вони зараз вже переповнені. Якщо збільшиться кількість будинків житлових, відповідно, навантаження виросте. По-третє – це зелена зона. Ми за те, щоб зелена зона була для людей", – каже учасниця акції протесту Оксана Мала.

Акція протесту щодо забудови біля Прирічкового парку
Акція протесту під Полтавської міською радою. Суспільне Полтава

"Ворскла – це річка, на якій стоїть наше місто і вона належить усім мешканцям Полтави. І, коли там почнуть будувати три 16-поверхівки – це абсолютний абсурд, бо куди ж із цих багатоповерхівок буде йти каналізація? Зараз на Леваді вже переповнені ці колектори, і вже зараз прориває то там, то там, це видно і зі зведень, які дає "Полтававодоканал", – говорить учасниця акції протесту Ганна Кіященко.

На протест зібралися, бо сьогодні на сесії міськради розглядають питання про затвердження детального плану території поблизу парку.

"Вимоги – не забудовувати наш історично складений Прирічковий парк цими 16-поверхівками.Як координувалися люди? Через знайомих. Так, у Facebook ми зробили оголошення, що сьогодні (16 листопада – ред.) буде затверджуватися детальний план території, тому люди, звісно, небайдужі, які змогли сьогодні прийти сюди – вони тут", – розповідає голова громадськго об'єднання "Прирічковий парк" Марина Гіль.

На сесії ухвалили межі території біля Прирічкового парку
Сесія Полтавської міськради. Суспільне Полтава

Це питання із порядку денного пропонувала зняти депутатка Юлія Городчаніна. Її більшість обранців не підтримала.

"Я, власне, не підтримувала і не підтримую проєкт рішення по затвердженню детального плану території і, по-факту, це дасть старт забудові берегу річки Ворскла", – каже депутатка Полтавської міської ради (фракція «Європейська солідарність») Юлія Городчаніна.

Затвердження детального плану території підтримали депутати від фракцій «За майбутнє», «Партія простих людей Сергія Капліна», «Опозиційна платформа – За життя» та частина від «Європейської Солідарності». Решта не голосували, утрималися або були відсутні.

У Полтаві затвердили детальний план території біля Прирічкового парку
Сесія Полтавської міськради. Суспільне Полтава

"Було два варіанти: перший – лишити, як є, або робити якісь кроки, зміни. Чи можна їх робити за рахунок бюджету - ні. Немає таких грошей. Воно б залишилося так, як є. А що там, ви прекрасно знаєте, і я, як людина, яка там проживала, теж знаю прекрасно: це і шприци, це і наркомани, це у літній період і табір безхатченків і так далі. Там треба навести порядок", – говорить депутат Полтавської міської ради (фракція «Партія простих людей Сергія Капліна») Сергій Каплін.

"Ті пропозиції, які ми приймали по Прирічковому, також не були враховані, пропозиції по зонінгу також не були підтримані, тобто будь-яка ініціатива від депутатів взагалі ігнорується", – каже депутат Полтавської міської ради (фракція Всеукраїнське об’єднання «Свобода») Юліан Матвійчук.

Загалом рішення підтримали 22 депутати із 24 присутніх.

За словами пресменеджерки компанії-забудовника «Novos development» Олександри Пруткової, затвердження детального плану – це проміжний етап і питання не стосувалося будівництва. За її словами, проєкт передбачає доступні для усіх місця для відпочинку та відкритий прохід до води.

Що відомо:

  • У липні цього року відбулися громадські слухання щодо забудови поблизу парку. Один із етапів цього процесу – подання пропозицій від людей. Як раніше повідомляла Суспільному пресменеджерка компанії Олександра Пруткова, усі пропозиції, які передали забудовнику, врахували.
  • 11 листопада проєкт рішення щодо схвалення детального плану території поблизу Прирічкового парку не підтримали на міській комісії з містобудування. Однак його все одно винесли на сесійне засідання. Це тому, що порядок денний формує міський голова, повідомляв раніше Суспільному голова міської комісії з містобудування Олександр Івахов.
На початок