Зеленський призначив стипендії трьом діячам культури і мистецтва з Хмельниччини

Зеленський призначив стипендії трьом діячам культури і мистецтва з Хмельниччини

Зеленський призначив стипендії трьом діячам культури і мистецтва з Хмельниччини
Фото: Суспільне

Президент Володимир Зеленський призначив стипендії видатним діячам культури і мистецтва, серед яких троє з Хмельниччини. Про це йдеться у відповідному указі глави держави, розміщеному на офіційному сайті.

Відповідно до указу президента, довічну державну стипендію призначено Олександру Долоянцу, головному художникові Хмельницького обласного академічного музично- драматичного театру імені Михайла Старицького. Олександр Акимович народився 16 липня 1945 року в Дебальцево (Донецька область). Закінчив вищу школу сценографії при Спілці театральних діячів України та прийшов працювати у Хмельницький музично-драматичний театр, на базі якого створив ізостудію. Оформив спектаклі «Дай серцю волю, заведе в неволю», «Сватання на Гончарівці», «Украдене щастя».

Дворічну президентську стипендію призначили хмельницькому фотохудожнику Сергію Аніськову та письменнику, лауреатові Національної премії України імені Тараса Шевченка Павлу Гірнику.

Сергій Аніськов народився 3 жовтня 1975 року у Хмельницькому в сім’ї службовців. Закінчив у 1988 році Хмельницький технологічний університет Поділля та Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при президентові України. З 2016 року член Національної спілки фотохудожників України.

Павло Гірник 30 квітня 1956 року у Хмельницькому. Вчився на філологічному факультеті Кам’янець-Подільського педагогічного університету, закінчив Вищі літературні курси в Москві (1987—1989). Працював учителем української мови і літератури в сільських школах Вінницької та Хмельницької областей, завідувачем літературно-драматичної частини Хмельницького театру ляльок. Член Спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Нині живе у скрутних умовах в селі Садовому поблизу Деражні.

Щомісячна виплата стипендії дорівнює півтора розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Наразі вона становить 1 тисячу 854 гривні, а з 1 грудня має зрости до 1 тисячі 934 гривень. Таким чином наразі державна стипендія видатним діячам культури і мистецтва становить 2 тисячі 781 гривню на місяць, а з грудня попередньо становитиме 2 тисячі 901 гривню.

Читайте також

На початок