ФХУ покарала хокеїстів, які самовільно покинули збірну України: що про це відомо

ФХУ покарала хокеїстів, які самовільно покинули збірну України: що про це відомо

ФХУ покарала хокеїстів, які самовільно покинули збірну України: що про це відомо
УХЛ

На час провадження хокеїсти не мають права виходити на лід.

Дисциплінарний комітет Федерації хокею України покарав тимчасовим відстороненням хокеїстів, що самовільно покинули збірну України перед початком товариського турніру. Про відповідне рішення зазначається на офіційному сайті організації.

Україна у листопаді взяла участь на товариському турнірі у Будапешті - Euro Hockey Challenge. Там українці зіграли два матчі, у яких поступилися Італії (3:4 по булітам) та Угорщині (1:2), посівши третє місце.

На турнірі збірна України мала бути представлена у складі 22 хокеїстів. Проте за день перед початком змагань у складі відбулися зміни, пов'язані з тим, що "Донбас" та "Краматорськ" відкликали своїх гравців.

Читайте також: "Донбас" відкликав усіх своїх хокеїстів зі складу збірної України за день до гри: що відбулося

Що вирішили у Федерації хокею України?

У тексті рішення Федерації хокею України зазначається, що відсторонення отримали представники "Донбасу" - Пилип Пангелов-Юлдашев, Віталій Андрейків, Віктор Захаров, Олександр Пересунько, Микита Буценко та Ілля Коренчук, а також гравець "Краматорська" Павло Таран. Усі вони покинули збірну України перед стартом товариського турніру.

Відсторонення передбачає, що усім вищезазначеним хокеїстам заборонено виходити на лід у офіційних змаганнях на час розслідування, яке було розпочато Федерацією хокею України щодо зриву підготовки національної команди.

Водночас, Федерація хокею України вирішила не застосовувати відповідні санкцїі до хокеїстів, які покинули розташування збірних України U18 та U20. Мова йде про гравців "Донбасу" та "Молодої Гвардії" (фарм-клуб "Донбасу"), які також не брали участі у навчально-тренувальних зборах молодіжних та юнацьких команд України.

За інформацією XSport, шість українських клубів, серед яких "Донбас" та "Краматорськ" вирішили утворити нову організацію - хокейну Суперлігу. У неї також увійшли "Білий Барс", МХК "Динамо", "Маріуполь" та "Молода Гвардія".

Збірну України з хокею покинули сім гравців перед товариським турніром: хронологія подій

  • Засідання загальних зборів Української хокейної ліги за участі представників Федерації хокею України.
  • Скандал під час зустрічі УХЛ - президент "Донбасу" Борис Колєсніков покинув засідання загальних зборів.
  • Після закінчення засідання загальних зборів УХЛ президент "Донбасу" дав розпорядження повернутися у розташування клубу сімом гравцям збірної України.
  • Один із гравців збірної України - форвард Віталій Лялька - відмовився повертатися у розташування команди. У хокейному клубі "Сокіл" повідомили, що причиною цього стала позиція хокеїста щодо дострокового від'їзду зі збірної України.
  • На заміну відкликаним хокеїстам у розташування збірної України прибули сім гравців, що мають російське громадянство - захисники Єгор Мажуга, Міхаїл Рибалко і Андрєй Алексєєв, нападники Єгор Кузьменко, Антон Рубан, Алєксандр Павленко та Андрєй Смірнов.
Читайте також: Збірна України з хокею програла Угорщині та посіла останнє місце на товариському турнірі

Що відомо

  • Товариський турнір у Будапешті був одним із етапів підготовки до чемпіонату світу. Для України він пройде 25 квітня - 1 травня 2022 року в польському Катовіце. Серед суперників - Польща, Естонія, Японія, Литва та Сербія.
  • Це не вперше ФХУ та УХЛ конфлікують щодо делегування гравців у збірну України. У квітні чотири клуби - "Донбас", "Краматорськ", "Маріуполь" та "Білий Барс" не надали відповіді щодо того, чи відпускають своїх хокеїстів. У відповідь на це представники "Донбасу" стверджували, що не мали відповідного права через закінчення термінів контрактів з ними.
На початок