Домашнє насилля. Від чого потерпають діти на Миколаївщині

Домашнє насилля. Від чого потерпають діти на Миколаївщині

За десять місяців 2021 року в Миколаївській області на лінію "102" надійшли 3 711 викликів з приводу вчинення домашнього насильства. З десяти викликів один надходить від дитини.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла начальниця сектору протидії домашньому насильству Нацполіції у Миколаївській області Анастасія Колотілова.

"Є відсоток звернень, які в подальшому розгляді не підтвердилися. Однак, більшість випадків підтверджується. Є заяви і звернення від чоловіків, зазвичай похилого віку. Більшість звернень від жінок, а це 87 відсотків від загальної кількості звернень, тобто з десяти викликів вісім – від жінок, один виклик – від неповнолітньої особи", – розповіла Анастасія Колотілова.

Зі слів директорки Миколаївського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Віри Гончарук, діти найбільше потерпають від психологічного насильства, на другому місці – фізичне насильство, на третьому – сексуальне. Протягом 2021 року до центру по юридичну та психологічну допомогу звернулися 600 людей, з них ‒ 93 дитини.

"Стосовно них були підтверджені факти вчинення домашнього насильства як фізичного, так і психологічного. Є певний відсоток дітей, які були свідками сварок і насильства між батьками, але є і діти, які постраждали. Минулого року (2020 року ‒ ред.) було 164 дитини, які постраждали від домашнього насильства, з них – п’ять, стосовно яких були підозри в розбещенні та в насильницьких діях сексуального характеру", ‒ зазначила Віра Гончарук.

Читайте також: "В одній з громад Миколаївщини соціальні об'єкти переводять на альтернативні види опалення"

За словами Віри Гончарук, станом на 16 листопада в Миколаєві триває будівництво барнахауса, тобто центру підтримки дітей, які постраждали від будь-якого виду насильства або стали свідками насильства.

"Це центр, який буде проводити певні дії стосовно допиту дитини. Допит буде проводитися у дружньому для дитини середовищі, де є спеціальне обладнане приміщення, де дитина віч-на-віч спілкується виключно з психологом. Вона не їде до районного відділку поліції чи ще кудись, а слідчий, медик, психолог їде до дитини", ‒ розповіла Віра Гончарук.

Зі слів Віри Гончарук, у барнхаусі будуть комфортні умови, де дитина зможе розповісти, що сталося. Розмови будуть фіксуватися за допомогою спеціального обладнання і потім долучатимуться до розгляду судової справи як доказ.

Відкриття барнахуса планують на грудень 2021 або на січень 2022 року. Перший подібний заклад відкрили у Вінниці. Миколаїв стане другим містом, де працюватиме центр підтримки дітей, постраждалих від домашнього насильства.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі. Документ дає змогу постраждалій особі отримати відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих унаслідок домашнього насильства.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок