На Львівщині відновили щеплення препаратом "Moderna"

На Львівщині відновили щеплення препаратом "Moderna"

На Львівщині відновили щеплення препаратом "Moderna"
Суспільне Львів

На Львівщині можна знову вакцинуватися препаратом "Moderna". З понеділка, 15 листопада, вакцина доступна у тимчасових пунктах вакцинації, у поліклініках та лікарнях. Понад 52 тисячі доз препарату доправили в область минулого тижня. Про це Суспільному повідомив регіональний координатор з вакцинації Олег Когут.

Аби щепитися вакциною "Moderna", від ранку в тимчасовому пункті щеплення в одному з львівських торгових центрів утворилася черга. Львів'янин Максим Козленко каже, для цього відпросився з роботи.

"Вирішив вакцинуватися препаратом "Moderna", адже за статистикою вона має вищий відсотковий захист. Вирішив щепитися, тому що вимагають цього на роботі, в магазинах, маршрутках", — каже Максим Козленко.

Черга на вакцинацію
Черга на вакцинацію. Суспільне Львів

В одному флаконі є 10 доз цієї вакцини.

"Дуже багато хотіло щепитися вакциною "Moderna", але її не було і перейшли на "Pfizer". Сьогодні тільки почали працювати, вже перший флакон закінчуємо. Молодь йде на вакцину "Moderna", — каже медсестра бригади з вакцинації Мирослава Сюта.

Загалом на Львівщину привезли понад 52 тисячі доз цієї вакцини. Зберігають її на складі в Брюховичах.

"Тут температура +2 — +8 градусів. Вакцину завозять сюди при температурі від -20 до -25 градусів. Ми її розморожуємо. Термін придатності – один місяць. Востаннє вакцина "Moderna" була у вересні", — каже завідувачка аптечного складу Лариса Камінська.

Щеплення препаратом "Moderna"
Щеплення препаратом "Moderna". Суспільне Львів

Наразі в області щеплюють чотирма вакцинами.

"Вакцини є всі, які зареєстровані в Україні. Це і вакцина Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca. На минулому тижні ми отримали 52 тисячі доз вакцини "Moderna". Загалом її буде поставлено 210 тисяч", — каже регіональний координатор з вакцинації Олег Когут.

Загалом на Львівщині станом на сьогодні провели 1 357 976 щеплень, з них 546 634 —другою дозою.

Що відомо

  • На ранок 16 листопада на території Львівської області підтвердили 770 нових випадків захворювання на коронавірус. З них 239 — у львів'ян.
  • На Львівщині дві дози вакцини від коронавірусу отримали 24% населення. Найбільше вакцинованих у Моршині – 75%, проте є населенні пункти, де рівень вакцинації трохи більше 10%.
  • Найнижчі показники вакцинації у Золочівському і Старосамбірському районі.
  • З 30 жовтня на території Львівської області діють карантинні обмеження "червоної" зони. Таке рішення ухвалили 27 жовтня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок