30 посад у країні обійняли люди пов’язані з президентом або “Кварталом 95” — Bihus.Info

30 посад у країні обійняли люди пов’язані з президентом або “Кварталом 95” — Bihus.Info

ЗМІ
30 посад у країні обійняли люди пов’язані з президентом або “Кварталом 95” — Bihus.Info
Фото: УНІАН

Упродовж 2,5 років президентства Володимира Зеленського понад 30 осіб, які раніше працювали в "Студії Квартал 95", дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, близькі знайомі, друзі, родичі президента та його оточення, отримали державні посади.

Про це йдеться в розслідуванні проєкту Bihus.Info.

Заступником керівника проєктного офісу “Укрзалізниці” став Олександр Вігліано, який до цього працював архітектором та, за інформацією журналістів, ніяк не був пов’язаний із залізницею. Його дружина пожертвувала Зеленському 700 000 грн під час передвиборчої кампанії у 2019 році, також вона з 2016 року співпрацює з ТОВ “Квартал 95”. Сам Вігліано у розмові з журналістами не зміг відповісти працює він нині в “Укрзалізниці” чи ні, посилаючись на умови контракту і наполягаючи на особистій зустрічі.

За даними журналістів-розслідувачів, двох людей Володимир Зеленський призначив до Антимонопольного комітету: на посаду державної уповноваженої у вересні 2019 року до АМКУ було призначено Ірину Копайгору, яка до цього працювала в Криворізького економічного інституту. Батько Копайгору був викладачем Зеленського. А головою комітету стала Ольга Піщанська, яка у минулому співпрацювала із бізнесом Ріната Ахметова. Сестра Ольги Піщанської Світлана – керівниця компанії, на яку записано італійську віллу родини Зеленських. Окрім цього, Світлана Піщанська також була серед донорів передвиборчої кампанії Зеленського, переказавши тоді ще кандидату 300 тисяч гривень.

За словами редактора видання “Наші гроші” Юрія Ніколова, який слідкує за роботою Антимонопольного комітету, нині орган “підігрує” олігархічному бізнесу, накладаючи на компанії, що завинили, мізерні штрафи.

Читайте також: Зеленський підписав закон про олігархів

Наприкінці 2019-го Анна Кучук потрапила на роботу до Служби безпеки України – на посаду заступника начальника Центрального управління, нині ж очолює Апарат голови СБУ. Анна Кучук до 2019 обрання на посаду працювала операціоністкою в банку “Глобус”, де тоді були відкриті рахунки Володимира Зеленського, а надалі – партії “Слуга народу”.

З близького оточення президента Володимира Зеленського та його компанії "Студія Квартал-95" сьогодні займають найвищі державні пости в ОП, СБУ та інших структурах, зокрема понад два десятки народних обранців у ВРУ.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок