Під час будівництва доріг почнуть використовувати нові технології

Під час будівництва доріг почнуть використовувати нові технології

Під час будівництва доріг почнуть використовувати нові технології
УНІАН

Верховна рада підтримала у другому читанні законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування".

Рішення підтримали 239 народних депутатів.

Зокрема, законопроєкт передбачає при визначенні вартості будівництва доріг враховувати не лише витрати будівельних і енергетичних ресурсів, а й використання нових технологій та інноваційних матеріалів.

"Проєкт спрямований на визначення відповідальності за формування системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування з боку центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в сфері дорожнього господарства, для подальшої адаптації вітчизняної системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування до кращих світових практик", — зазначено у пояснювальній записці до документа.

Законопроєкт також передбачає:

  • скасування нормативного регулювання окремих складових вартості дорожніх робіт (заробітної плати, загальновиробничих, адміністративних витрат, кошторисного прибутку, коштів на покриття ризику) на стадії складання договірної ціни та проведення взаєморозрахунків;
  • перехід при бюджетному фінансуванні до твердої договірної ціни з можливістю відшкодування ризиків;
  • застосування ресурсного методу лише на етапі складання інвесторської кошторисної документації;
  • спрощення форм документації

Автори документа сподіваються, що він сприятиме підвищенню рівня конкуренції на ринку дорожніх робіт завдяки залученню іноземних підрядників, зменшенню тиску на бізнес, серйозному поштовху до впровадження інновацій та зменшення вартості дорожніх робіт.

Читайте також

Не більше 50 км/год. Як сезонне обмеження швидкості може знизити кількість ДТП. Відповідає експертка

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок