Чотирьох людей підозрюють у розкраданні 93 мільйонів гривень Одеського припортового заводу

Чотирьох людей підозрюють у розкраданні 93 мільйонів гривень Одеського припортового заводу

Чотирьох людей підозрюють у розкраданні 93 мільйонів гривень Одеського припортового заводу
Джерело: НАБУ

Підозру у справі АТ "Одеський припортовий завод" оголосили чотирьом людям. Їм закидають завдання збитків підприємству у 93,3 мільйона гривень. Про це розповіли у пресслужбі Національного антикорупційного бюро України. Двох людей затримали, де знаходяться інші фігуранти справи - невідомо.

Як повідомили у НАБУ, йдеться про довірену особу народного депутата України VIII скликання - її вважають організаторкою схеми. Мова йде також про заступника директора АТ "Одеський припортовий завод", начальника відділу АТ "Одеський припортовий завод" та власника компанії-нерезидента-учасниці корупційної схеми.

Слідство встановило, що довірена особа народного депутата України організувала схему, за якою "Одеський припортовий завод" продавав мінеральні добрива наперед визначеній компанії за цінами, нижчими від ринкових. Після чого вона перепродавала товар іноземним компаніям із реального сектору економіки за конкурентними цінами. Однак фізично постачання забезпечував цим компаніям «ОПЗ», вважають у НАБУ.

"Схема діяла впродовж березня-грудня 2015 року. До її реалізації були залучені посадові особи "ОПЗ". Внаслідок таких протиправних дій "ОПЗ" недоотримав дохід у близько 93, 3 мільйонів гривень," - розповіли у пресслужбі НАБУ.

Дії всіх чотирьох підозрюваних кваліфікували за частиною 2 статті 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), частиною 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Посадовців "ОПЗ" затримали. Наразі вирішують питання про обрання запобіжного заходу. Через невстановлене місцезнаходження інших двох людей їм повідомили про підозру в порядку статті 135 (залишення в небезпеці), статті 278 (угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна) Кримінального кодексу України.

Кореспонденти Суспільного зв'язалися із представниками "ОПЗ", коментувати ситуацію вони відмовилися.

Що відомо:

  • 5 мільйонів доларів запропонували голові Фонду державного майна України за призначення на посаду директора ПАТ “Одеський припортовий завод” заздалегідь визначеної людини.
На початок