Їли консервовані гриби. На Буковині мати та син захворіли на ботулізм

Їли консервовані гриби. На Буковині мати та син захворіли на ботулізм

Їли консервовані гриби. На Буковині мати та син захворіли на ботулізм
Фото ілюстративне. Джерело: lifehacker

Двоє жителів села Усть-Путила Вижницького району отруїлись консервованими грибами власного виробництва. Вони перебувають в інфекційному відділенні Чернівецької обласної клінічної лікарні з діагнозом ботулізм.

Про це у коментарі Суспільному сказав керівник відділу Чернівецького обласного центру профілактики та контролю хвороб Юрій Падурару.

За його словами, у 51-річної жінки та її 18-річного сина стан середньої важкості. Їм ввели сироватку проти ботулізму.

Цьогоріч на Буковині уже фіксували два випадки ботулізму — у березні та травні. Обоє людей їли м’ясні консерви, які готували вдома.

За словами Падурару, минулими роками у Чернівецькій області фіксували поодинокі випадки ботулізму. Більшість з них були викликані м'ясом та грибами, які консервували вдома з порушеннями технології приготування. Зокрема не дотримувались температури, тиску та тривалості термічної обробки.

Що відомо

  • Ботулізм — це харчове отруєння, викликане продуктами, в яких накопичилися ботулотоксини. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше — овочів, які погано помили, неправильно/недостатньо термічно обробили, транспортували або зберігали неналежним чином.
  • Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо).
На початок