Рада прийняла закон "Про медіацію". Що він передбачає

Рада прийняла закон "Про медіацію". Що він передбачає

Рада прийняла закон "Про медіацію". Що він передбачає
УНІАН

Верховна Рада України 16 листопада ухвалила у другому читанні урядовий проєкт Закону "Про медіацію". Він передбачає можливість добровільного позасудового врегулювання конфлікту за допомогою спеціального посередника (медіатора).

Про це повідомляється на офіційному вебпорталі парламенту України.

"Процедура медіації застосовуватиметься у будь-яких конфліктах, які виникають, зокрема, з цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних правовідносин, а також у кримінальних провадженнях при укладенні угод про примирення між потерпілим та підозрюваним або обвинуваченим", – сказано у заяві.

Закон визначає правові засади та порядок проведення медіації, принципи медіації, статус медіатора, а також вимоги до його підготовки.

Медіатором може стати будь-яка фізична особа, яка має вищу освіту та пройшла базовий курс підготовки в Україні або за кордоном. Навчання у сфері медіації забезпечуватимуть заклади освіти, а також спеціальні організації, зокрема об’єднання медіаторів.

У заяві уточнюється, що медіація проводиться тільки за взаємною згодою двох сторін та за умови незалежності та неупередженості медіатора.

Що відомо

  • 15 липня, Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроєкт №3504 "Про медіацію", ініційований прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.
  • Раніше Рада ухвалила початок судової реформи в Україні. Була відновлена робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок