"Крайній ступінь виснаженості". У Сумах у квартирі жінка тримала близько 20 собак

"Крайній ступінь виснаженості". У Сумах у квартирі жінка тримала близько 20 собак

Доповнено
"Крайній ступінь виснаженості". У Сумах у квартирі жінка тримала близько 20 собак
Viber

У Сумах намагаються врятувати близько 20 виснажених собак. Їх тримали, за свідченням сусідів, у квартирі дев’ятиповерхівки на проспекті Лушпи.

Кількох собак волонтери впіймали і передали до ветеринарної клініки. Їх лікують від крайнього ступеню виснаженості, далі їм шукатимуть дім. Решта собак розбіглися або залишилися в квартирі.

У Сумах в квартирі жінка тримала 15 собак
Viber

"Підхожу сюди – тут зграями починають бігати собаки, на перший поверх – біля ліфту лежать собаки, спускаються з кожного поверху", — говорить сусідка Вікторія Каливод.

"Сморід, антисанітарія, вночі — галас постійний, сміття. Вона, окрім того, що собачниця, ще й носить у квартиру все зі смітника. У неї квартира — під стелю завалена папером і сміттям. Сморід, особливо коли вона варить недоїдки, – повний треш", — розповідає сусідка Ірина Вольська.

У Сумах в квартирі жінка тримала 15 собак
Viber

Журналісти намагалися поговорити з мешканцями квартири, де живуть собаки, але ніхто не відчинив, за дверима було чутно гавкіт. Сусіди розповіли, що подавали до суду чотири рази, жінку із собаками штрафували, але санітарний стан квартири і стан собак не змінилися.

"Люстри ось, вони всі, які висіли, — все погоріло, ось іржа – від сечі поржавіла. Коли звідси стало капати, тоді я вже зрозумів, що це тече сеча", — каже сусід, який мешкає поверхом нижче — якраз під квартирою із собаками.

Також чоловік додає: "У мене вже дві люстри згоріло, вимикачі, які у ванні та туалеті, вимикач ось тут, замикання було у квартирі, що все блискало вогнем. Думаю: що таке – сеча тече і замкнуло всю електропроводку. Вся стеля в нас, вся квартира — у жовтих плямах, все це протікає, тече".

У Сумах в квартирі жінка тримала 15 собак
Viber

15 листопада сусіди викликали поліцію через те, що по під’їзду без нагляду бігало понад десяток собак. Розповідають, що поліція приїхала, перевірила, чи живі господарі квартири — і поїхала.

У поліції проводять перевірку і розглядають питання щодо відкриття кримінального провадження, розповіла інспекторка відділу комунікації ГУНП в Сумській області Катерина Шосталь. "Зі слів сусідів, жінка утримує в квартирі близько 30 собак. Також з нею проживає мати-пенсіонерка. На дану жінку неодноразово складали адміністративні матеріали", - додала вона.

Волонтери, які також приїхали до будинку, стали ловити собак.

Волонтерка Ліна Сумська розповідає, що з учорашнього дня їх намагаються зібрати по всьому району. Каже, що вони залякані і не розуміють, як поводитися на вулиці. Одна собака вже потрапила під машину.

Читайте також: "Таргани, сморід і собачий гавкіт": мешканці будинку у Сумах скаржаться на сусідку

"За інформацією сусідів, у квартирі ще утримують від 10 до 15 собак. Це приблизна інформація. Не факт, що за пару місяців не з’явиться стільки ж тварин. Тому треба контролювати з поліцією, з дільничним, з усіма службами, які мають відношення до цього питання, щоб ця ситуація не повторювалася. Після обстеження, після того, як стане зрозуміло, що тварини самі їдять, ми докладемо зусиль, щоб їх розподілити по платних перетримках, тому що приміщення, обладнаного, в нас немає. У клініці теж чеки будуть тисячні щодня, волонтери не можуть сплатити цю суму", — сказала волонтерка.

У Сумах в квартирі жінка тримала 15 собак
Facebook

15 листопада собак прийняли у ветеринарній клініці, розповіла завідувачка стаціонаром ветеринарної клініки Олена Кузнєцова.

"Доставлені всі собачки в однаковому стані – це крайній ступінь виснаження. Собаки всі мають шкірні ураження, шрами, полисілі місця, всі кісточки — назовні". Для цих собак, швидше за все, знадобляться місяці, а можливо і роки для відновлення", — зазначила вона.

"Крайній ступінь виснаженості". У Сумах у квартирі жінка тримала близько 20 собак

Олена Кузнецова розповідає: одне цуценя ще йде на ручки, інші на руки не йдуть взагалі, бояться будь-якого жесту. З учорашнього дня всі пацієнти отримують спеціальне харчування для виснажених тварин. Кузнєцова каже, собакам необхідна як фізична реабілітація, а також допомога у соціалізації. Потім їм будуть потрібні господарі, які зможуть піклуватися про них і доглядати з дотриманням рекомендацій лікарів.

Що відомо

  • З 8 листопада в Україні набув чинності закон №2351, який підсилює кримінальну та адміністративну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. Злочинцям загрожує від одного до трьох років позбавлення волі. У окремих Дії вчинені з метою створення зображень, кіно–, видео– та аудіопродукції.випадках – від п'яти до восьми. У документі вказано, що дозволяється конфіскація тварин у випадках жорсткого поводження, а також стає не можливим утримування тварин протягом 5 років особою, яка вчинила жорстоке поводження з твариною.
На початок