Рада попередньо ухвалила закон про правотворчу діяльність

Рада попередньо ухвалила закон про правотворчу діяльність

Рада попередньо ухвалила закон про правотворчу діяльність
УНІАН

Верховна рада у першому читанні підтримала проєкт закону 5707 "Про правотворчу діяльність", який покликаний врегулювати процедуру написання та внесення законопроєктів.

Відповідне рішення на засіданні 16 листопада підтримали 290 народних обранців.

Як зазначив перед початком голосування голова Верховної ради Руслан Стефанчук, над створенням документу працювали майже 200 нардепів від різних парламентських фракцій.

"Це, мабуть, той законопроєкт, яким буде пишатись ця Верховна рада, тому що це – Конституція у сфері нормотворення. Це – те, що ми повинні прийняти, встановивши єдині правила прийняття дії, а також моніторингу за діяльністю нормативно-правових актів", – підкреслив він.

Загалом законопроєкт складається зі 66 статей.

"Основним завданням цього законопроєкту є налагодити і унормувати питання, якими ми займаємось щодня. Це – питання нормопроєктної і правотворчої діяльності. Це – питання проходження ієрархії, співвідношення, моніторингу нормативно-правових актів і їхнього впливу на суспільні відносини", – зазначив Сетфанчук.

Підтриманий у першому читанні документ покликаний врегулювати питання правотворчої діяльності в Україні, зокрема, діяльності та регулювання відносин, пов’язаних із її плануванням, розробкою, прийняттям (виданням), застосуванням нормативно-правових актів та правовим моніторингом. Однією з його ключових особливостей є визначення правил ієрархії нормативно-правових актів.

"Відсутність єдиного законодавчого підходу до питання визначення видів нормативно-правових актів, їхньої юридичної сили та ієрархії, питання набрання чинності, дії, припинення дії нормативно-правових актів, питання подолання колізій та усунення прогалин під час застосування нормативно-правових актів призводить до суперечливої практики правозастосування і, як наслідок, до численних порушень прав та свобод громадян", – йдеться у пояснювальній записці до закону.

Відтак, документ визначає поняття правотворчої діяльності, встановлює її принципи, учасників та їхні повноваження, а також регулює питання, пов'язані з делегуванням правотворчих повноважень. Також він визначає види нормативно-правових актів та такі поняття як "закон", "кодекс", "підзаконний нормативно-правовий акт", "модельний нормативно-правовий акт", "програмний правовий акт", "основний та похідний нормативно-правовий акт".

Окрім того, законопроєкт визначає правові засади планування правотворчої діяльності.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок