США заявили, що Росія знищила радянський супутник. Уламки загрожують МКС

США заявили, що Росія знищила радянський супутник. Уламки загрожують МКС

США заявили, що Росія знищила радянський супутник. Уламки загрожують МКС
NASA

Космічне командування США заявило, що Росія провела випробування протисупутникової ракети, знищивши один з радянських космічних апаратів, виведених на орбіту у 1980-х роках.

Про це йдеться у відповідній заяві, оприлюдненій 15 листопада.

"Росія випробувала протисупутникову ракету із прямим виведенням на орбіту (DA-ASAT) 15 листопада 2021 року, яка вразила російський супутник (COSMOS 1408), що призвело до утворення поля уламків на низькій навколоземній орбіті", – зазначається у її тексті.

За наявними даними, знищення супутника призвело до утворення близько 1500 уламків.

При цьому у Космічному командуванні припускають, що зрештою це призведе до утворення ще більшої кількості дрібніших уламків.

Адміністратор NASA Білл Нельсон заявив, що через це персонал Міжнародної космічної станції був змушений вдатися до заходів з безпеки.

"Уламки, що утворилися в результаті небезпечного російського випробування протисупутникового захисту, змусили астронавтів і космонавтів МКС вжити аварійних дій з метою безпеки", – написав він.

За його словами, екіпаж МКС розбудили й наказали закрити люки радіальних модулів на станції та повітряний шлюз. При цьому люки між американським та російським сегментами залишилися відкритими.

Згодом екіпажу довелося вдатися до додаткових заходів із безпеки. Зокрема, члени екіпажу увійшли у свій космічний корабель незадовго до 2 години ночі за східним стандартним часом і залишалися там приблизно до 4 години ранку

"Космічна станція проходить крізь хмару уламків або біля неї кожні 90 хвилин, але необхідність сховатися лише на другому та третьому проходах була заснована на оцінці ризику, проведеній відділом із космічного сміття та спеціалістами з балістики у Космічному центрі імені Джонсона НАСА у Х'юстоні", – пояснив адміністратор NASA.

Нельсон засудив дії Росії та нагадав, що вони загрожують також і її власним громадянам.

"Немислимо, щоб Росія наражала на небезпеку не тільки міжнародних астронавтів-партнерів на МКС, але й власних космонавтів", – наголосив посадовець.

Він додав, що уламки, які утворились після знищення супутника, також загрожують китайській космічній станції.

За даними NASA, радянський супутник "Космос-1408" призначався для радіотехнічної розвідки й не працював протягом багатьох років. Він був виведений на орбіту у 1982 році.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок