Канцлерка Німеччини Ангела Меркель телефоном обговорила з невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенком ситуацію з мігрантами на кордоні з ЄС.
"Канцлерка та Лукашенко обговорили складну ситуацію на кордоні Білорусі та Європейського Союзу – зокрема, необхідність гуманітарної допомоги для біженців та мігрантів, які там перебувають", — повідомили у пресслужбі Меркель.
Як зазначили у пресцентрі президента Білорусі, сторони обговорили шляхи розв'язання міграційної проблеми "з метою недопущення ескалації ситуації на кордоні".
Що відомо
- Міграційна криза на кордоні Білорусі з Польщею, Литвою, Латвією триває із серпня. Країни звинувачують Білорусь у спеціально створеному міграційному тиску в рамках ворожих гібридних дій проти них як країн ЄС.
- Цього тижня великі групи мігрантів намагалися прорватися через кордон з Білорусі до Польщі, але частину з них польським прикордонникам вдалося повернути назад на лінію кордону. Польський кордон нині захищають близько 20 тисяч військових, прикордонників та поліцейських.
- У Прикордонній службі Польщі повідомили, що у ніч на 13 листопада білоруські військові намагалися прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службової машини. Водночас мігранти застосували проти польських прикордонників сльозогінний газ.
- 13 листопада на білорусько-польському кордоні внаслідок пострілу загинув військовослужбовець Збройних Сил Польщі. За попередніми даними, трапився нещасний випадок.
- 15 листопада низка ЗМІ повідомили, що ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилась, мігранти йдуть на прорив.
- Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.
- МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!