Пориви у тепломережах: у Сумах сім будинків Котельні північного промвузла залишились без тепла

Пориви у тепломережах: у Сумах сім будинків Котельні північного промвузла залишились без тепла

Пориви у тепломережах: у Сумах сім будинків Котельні північного промвузла залишились без тепла
Суспільне Суми

Сім будинків у Сумах, які обслуговує Котельня північного промвузла залишись без опалення через пориви у зовнішніх та внутрішніх тепломережах. Більше про причини – у цьому матеріалі.

Тепла у будинку №123 на проспекті Курський немає з 14 листопада. Його увімкнули 12 листопада. За два дні вимкнули. За словами Валерія Темченка, який тут живе, у квартирі 12 градусів. Аби зігрітися, люди змушені користуватися обігрівачами та вмикати газові плити.

"Коли не використовуємо обігрівачі, то я ходжу у шапці, ось при вас. Ви лічильник бачили як мотає, пробки вибиває через день. Перерили у нас ось тут біля під’їзду. Це буває через рік. Рік нормально, рік риють. І все це ми відновлюємо за свої кошти", – розповідає мешканець будинку на Курському проспекті Валерій Темченко.

Валерій каже, що у його спальні на стіні через холод утворилась пліснява.

"Зранку із дружиною дзвонили на приймальню Лисенка, нас послали на приймальню Войтенка, бо він заступник. Я просив, що запишіть мій номер телефону і, будь ласка, відзвітуйте, що буде далі з нами. Хай скажуть: чи буде опалення, чи які міри приймаються, ніхто мені не подзвонив", – говорить Валерій.

Так само немає тепла та перерито біля сусіднього гуртожитку.

Будинки обслуговує комунальний "Сумижилкомсервіс". За словами головного інженера підприємства Володимира Мечика, пориви сталися через зношені тепломережі.

"Тепломережі облаштовані у 123-му будинку так, що вони проходять не в підвалі, тому що його немає, а під полом. Ми відновили, включили опалення у п’ятницю (12 листопада – ред.), але у неділю (14 листопада – ред.) у квартирі 40 зірвало кран, поки знайшли власника квартири, він був десь у селі, 15 листопада приїхав відремонтували, і десь пів години можна було назад включили опалення. Але для того, щоб увімкнути опалення, необхідно вивести на верхніх поверхах повітря. Крани знаходяться також у власників квартир. Нині їх вдома немає, вони на роботі (близько 14.00 – ред.), як прийдуть увечері, тоді ж будемо і зараз слюсарі знаходяться там", – говорить головний інженер КП "Сумижилкомсервіс" Володимир Мечник

Усього на ранок 11 будинків, які опалює Котельня північного промвузла, були без тепла. До кінця робочого дня таких залишилось сім, розповів директор міського департаменту інфраструктури Олександр Журба.

"Десятками років мережі не відновлювалися, не ремонтувалися і в тому об’ємі, ні НКРЄКП, ні з місцевого бюджету не виділялися гроші на ремонти мереж, так що ж ми хочемо. Так само й у багатоквартирних будинках. Люди не усвідомлюють, що це власність їхня, що треба з управителем сідати, спілкуватися, планувати роботи й встановлювати у тарифі, і вимагати від них усі ці графіки виконання робіт. Воно все без відновлення живе, кожен рік все гірше і гірше", – говорить Олександр Журба.

Серед семи будинків, п’ять не опалюються через пориви у зовнішніх тепломережах, які обслуговує "Сумитеплоенерго". Коли пориви ліквідують та чому тепломережі не ремонтували до цього, на такий коментар від "Сумитеплоенерго" Суспільне чекає.

На початок