"Кожного дня кидають міни": на Луганщині українські позиції обстрілюють з важкого озброєння

"Кожного дня кидають міни": на Луганщині українські позиції обстрілюють з важкого озброєння

"Кожного дня кидають міни": на Луганщині українські позиції обстрілюють з важкого озброєння
Ілюстративне фото передових позицій, фото: Суспільне Донбас

Позиції українських військових, неподалік Катеринівки, що на Луганщині, кілька днів поспіль бойовики обстрілюють з великокаліберної зброї, повідомляє кореспондентка Суспільного.

За словами військових, в районі Катеринівки, незаконні збройні формування ведуть обстріли з мінометів калібром 120 міліметрів та самохідних артилерійських установок.

Як розповів Суспільному військовий ЗСУ "Док", від осколків снарядів такого калібру, якщо вибух стався недалеко, не захищає навіть бронежилет чи каска. "Док" – бойовий медик, з досвіду знає, які поранення може завдати така зброя.

В останні тижні, каже "Док", на позиції українських бійців, снаряди такого калібру прилітають чи не щодня. Військовий говорить, що бойовики корегують обстріли з безпілотників.

"Коли бачиш безпілотник, зразу, якщо він особливо зависає, значить чекати треба щось важке. Буквально два дні тому ми нарахували 23 міни", — каже "Док".

Прицільні обстріли почались останнім часом, каже військовий ЗСУ Іван.

"Взагалі міномети на нашому напрямку рідко бувають. По наших позиціях буквально літом було 1-2 міни. Могли раз в місяць десь кинути. А за останні два дні вони кожного дня кидають міни", — говорить військовий.

Супротивник тут за кількасот метрів. Бійці кажуть, що зайвий раз небезпечно підняти голову. Тож спостерігають за допомогою труби розвідника.

"Їхні укріплення досить потужні, вони добре зарилися в землю, їх видно дуже рідко, хіба що коли вони, як ми, проводять спостереження", — розповів військовий ЗСУ Артур.

Українські бійці говорять, загострення це чи просто провокації, завжди готові дати відсіч.

Що відомо

  • 14 листопада бойовики 19 разів порушили режим тиші, одного військового поранено

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок