На Миколаївщині лікарня не отримала від НСЗУ доплати за роботу з ковідними хворими

На Миколаївщині лікарня не отримала від НСЗУ доплати за роботу з ковідними хворими

На Миколаївщині лікарня не отримала від НСЗУ доплати за роботу з ковідними хворими
Фото: Ольги Рудої/Суспільне Миколаєв

Національна служба здоров'я України (НСЗУ) не перерахувала фінансування відповідно до ковідних пакетів медичних послуг Снігурівській міській лікарні. З 18 жовтня 2021 року лікарня виведена з резерву для лікування хворих на COVID-19.

У ситуації розбиралась кореспондентка Суспільного Ольга Руда.

У Снігурівській міській лікарні з 18 жовтня 2021 року розгорнули 80 ліжок для хворих на COVID-19. З пацієнтами працює чотири бригади по 16 медпрацівників.

За роботу в зоні підвищеного ризику за ковідними пакетами медичних послуг НСЗУ має призводити доплати до основної зарплатні, але за жовтень гроші не надійшли.

"На аванс ще будуть гроші, а от з зарплатнею можуть бути проблеми. Лікування ковідних хворих і взагалі їх утримання вимагає значних грошей. Це медичні препарати, кисень, доплати медперсоналу – все це закладено в пакет медпослуг НСЗУ. Зараз ми чекаємо. Для нас це не вперше. На весні 2021 року також були такі затримки, але все виплачується згодом", — сказав директор Снігурівської міської лікарні Денис Желнарський.

Зі слів голови Снігурівської міської ради Інни Бойко, з бюджету Снігурівської громади можна виділити гроші на комунальні потреби лікарні, але на зарплати та доплати лікарям грошей в громаді немає.

"У нас міського бюджету не вистачить. В нас 14 шкіл, 16 садочків, в нас немає грошей, щоб ще й доплачувати заробітну плату. Ковідний пакет йде дуже довго. Вони-то повернуться лікарні. Головний лікар тоді виплатить ці надбавки, але ж "дорога ложка до обіду", — сказала Інна Бойко.

Читайте також: "У Миколаєві відкриють два додаткові пункти вакцинації проти COVID-19"

За словами начальника управління Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Романа Колонтая, усі медичні заклади, аби отримати пакети НСЗУ, мають надати дані по умовах медичних закупівель. Снігурівська міська лікарня, з його слів, у таких даних зробила помилки.

"Відбувається так звана генерація договору. Це займає певний час. Я думаю, на цьому тижні вони його отримають (16-21 листопада — ред.). Згідно з розпорядженням керівника робіт, у них даний договір буде діяти з 1 жовтня", — розповів Роман Колонтай.

Як запевнив посадовець НСЗУ, за усі послуги, які Снігурівська лікарня надала в жовтні, гроші будуть сплачені.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок