Справа Лобана: за що чернігівський суддя вимагав хабар і чому адвокат заявляє про провокацію

Справа Лобана: за що чернігівський суддя вимагав хабар і чому адвокат заявляє про провокацію

Справа Лобана: за що чернігівський суддя вимагав хабар і чому адвокат заявляє про провокацію
ФОТО: скрін з відео youtube Вищий антикорупційний суд

У справі судді Чернігівського окружного адмінсуду Дмитра Лобана, якого підозрюють у хабарництві, фігурує виробничий кооператив «Лутава» зі Старої Басані Бобровицького району. Про це стало відомо під час засідання Вищого антикорупційного суду 15 листопада.

Підприємство просило скасувати рішення державного реєстратора, який достроково розірвав договір оренди землі.

Виробничий кооператив «Лутава»
Виробничий кооператив «Лутава». ФОТО: Суспільне Чернігів

Лобану закидають, що він за винагороду допоміг позивачу у справі, яку сам розглядав, виграти процес.

Матеріали справи
Матеріали справи. ФОТО: Суспільне Чернігів

«Він (Лобан, - ред..), як суддя, мав би бути безстороннім і не створювати документів за учасників процесу. А така заява була підготовлена і створена», – каже детектив Антикорупційного бюро.

Також під час засідання зачитали переписку підозрюваного судді і заявниці.

«Мінімальний текст у повідомленнях, зустріч і час, без конкретики. Після повідомлень постійно надходила вказівка від Лобана про видалення. Це свідчить, що Лобан вчиняв заходів для знищення слідів», – детектив НАБУ.

Адвокат судді Дмитра Лобана Олександр Тананакін сказав, що у захисту є підстави вважати, що була провокація з боку заявниці:

«Під час досудового розслідування перевіримо версію провокації, треба розібратися».

Сторона обвинувачення просила для Дмитра Лобана запобіжний захід у вигляді застави майже у мільйон гривень. Адвокат назвав таку суму зависокою.

«З якою метою обрати запобіжний захід? Щоб рідні збирали гроші і перетворити обрання запобіжного заходу на конфіскацію? Щоб рідні викупали його із СІЗО?», – каже Олександр Тананакін.

Суддя ухвалив встановити розмір застави у розмірі 762 тисяч гривень. Дмитро Лобан має надати інформацію про сплату цих грошей протягом 5 діб.

Судове засідання
Судове засідання. ФОТО: скрін з відео youtube Вищий антикорупційний суд

Нагадаємо, 9 листопада за підозрою в отриманні 20-ти тисяч доларів хабара детективи НАБУ затримали суддю Чернігівського окружного адміністративного суду. Як йдеться у повідомленні Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, гроші суддя одержав за винесення рішення в адміністративній справі на користь позивача.

Хабар він одержав двома траншами: 7 тисяч доларів авансом, до винесення потрібного рішення, і 13 тисяч доларів – за фактом виконаної домовленості.

Читайте також:

Що відомо про суддю Чернігівського окружного адмінсуду, якого затримали за підозрою в хабарництві?

На початок