Верховний суд остаточно скасував попередні тарифи на паркування, встановлені міськрадою Дніпра

Верховний суд остаточно скасував попередні тарифи на паркування, встановлені міськрадою Дніпра

Верховний суд остаточно скасував попередні тарифи на паркування, встановлені міськрадою Дніпра
Суспільне Дніпро

Верховний суд остаточно скасував попередні тарифи на паркування у Дніпрі. Як розповів Суспільному адвокат Василь Підлужний, у квітні цього року суд першої інстанції — Дніпровський окружний адміністративний суд, визнав незаконним рішення міськради про тимчасовий тариф у 10 гривень за годину на паркувальних майданчиках. Цей тариф ухвалили у вересні 2020 року.

Міська рада подала апеляцію на це рішення. Однак у червні 2021 року апеляційний суд залишив рішення першої інстанції без змін. Після цього міськрада і виконком декілька разів зверталися із касаційною скаргою до Верховного суду. Тепер Верховний Суд відмовив у відкритті касаційного провадження.

І у нас вже є рішення апеляції. Вони сказали, що нарахування, яке було здійснене після 17 травня, є незаконним. Були звернення до компанії “Паркт Сервіс Группе”, яка отримує дохід з паркомісць, щоб вони повернули гроші. Добровільно вони не повертають. Ще судовий процес з цього приводу не ініціювали, але я думаю, що це питання часу”, - каже адвокат.

Суспільне звернулося за коментарем до представниці пресслужби міської ради Дар’ї Мізікіної. За її словами, юридичний департамент ще чекає відповіді на подану касацію. Поки немає остаточного рішення, коментувати не будуть.

Щодо нових тарифів, які ухвалили в червні 2021 року, вони усе ще дійсні. Згідно з ними, місто поділили на чотири зони. Вартість паркування на майданчиках у цих зонах — від 10 до 20 гривень. За словами Василя Підлужного, громадська організація “Громадський контроль” також буде оскаржувати ці тарифи.

Що відомо

  • 5 квітня Дніпропетровський окружний адміністративний суд, розглянувши позовну заяву громадської організації "Платформа Громадський Контроль" до виконкому Дніпровської міської ради, визнав протиправними та нечинними рішення міськради щодо встановлення тарифів на паркування в Дніпрі.
  • Парковки у Дніпрі стали безкоштовними, рішення про скасування затвердженого тарифу набуло чинності 17 травня, повідомив Суспільному адвокат ГО «Громадський контроль» Василь Підлужний. Міськрада з цим не згодна.
  • 22 травня відбудуться громадські слухання щодо встановлення нового тарифу на паркування. Про це повідомляли на сторінці Єдиного паркувального простору.
  • У Дніпрі 8223 безоплатних та 4038 платних паркомісць, що знаходяться на балансі КП "Міськавтопарк".
  • На сайті інспекції з паркування є мапа платних і безоплатних парковок. Зазначивши адресу, користувач може дізнатися, чи варто оплачувати паркування.

Читайте також

  • У Дніпрі пройшли громадські обговорення щодо тарифів на паркування, – тарифи не озвучили
  • У Дніпрі затвердили нові тарифи на паркування

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок