"Стан мереж не дає нам сподіватись на централізоване опалення у Світловодську". Міський голова

"Стан мереж не дає нам сподіватись на централізоване опалення у Світловодську". Міський голова

"Стан мереж не дає нам сподіватись на централізоване опалення у Світловодську". Міський голова
Суспільне: Кропивницький

Міський голова Світловодська Кіровоградської області Андрій Маліцький на брифінгу сказав, що сподіватись на відновлення централізованого опалення у місті не можна через стан мереж. За словами міського голови, в місті опалювальний сезон повноцінно не розпочався.

У міськраді прораховують підключення до електро- або газового опалення бюджетних установ, шкіл та садочків. "Звісно, теплопостачальне підприємство не зможе опалювати квартири тільки населення, якщо бюджетні установи будуть відключені. Є квартири, які перейшли на автономне опалення. Ми зі свого боку розробляємо програму для того, щоб малозабезпечені верстви населення отримали на встановлення автономного опалення допомогу від міського бюджету", – сказав Маліцький .

На брифінгу очільник міста сказав, що в місті опалювальний сезон повноцінно не розпочався – без тепла 45 будинків. У Світловодську є одне підприємство, яке подає тепло – "Світловодськпобут” – воно приватне.

"Мережі і котельні в приватній власності, – сказав голова. – Відповідальність за початок і проходження опалювального сезону несе теплопостачальне підприємство. На нарадах "Світловодськпобут" заявляли, що вони повністю технічно готові до опалювального сезону. Є акти готовності. Питання не в готовності котелень, а в тому, що відбувається на мережах".

Керівник підприємства, яке постачає тепло, направив Андрієві Маліцькому лист, у якому повідомив, що тариф, який встановила міськрада, не дозволить повноцінно працювати підприємству. На брифінгу той відповів – під час робочих нарад були присутні представники "Світловодськпобуту", які не оскаржували тариф: "Вони казали, що їм заважає тільки неприйнятий тариф. Після його затвердження 5 листопада ми очікували початку опалення. Цього не сталось".

Голова Світловодська вважає, що проблеми з опаленням у місті будуть доти, доки цим займатиметься підприємство-монополіст. "Яка б не була влада у місті, це підприємство шантажує її, виставляє свої умови та не дотримується зобов'язань".

Що відомо

  • Сьогодні на брифінгу голова облдержадміністрації Кіровоградської області Марія Чорна сказала, що до Світловодська відправили робочу групу, щоб запустити опалювальний сезон у місті: "На жаль, це єдине місто в області, де місцева влада не може вирішити самостійно свої проблеми і нам доводиться втручатися. Нічого незвичайного не сталося у Світловодську, просто міська рада з приватною компанією "Світловодськпобут" мали завчасно підготуватись до опалювального сезону, а потім оперативно ліквідувати пориви і підготувати теплосистеми в будівлях. Але цього не сталося з усім відомих причин. Зараз ми маємо те, що я направила туди туди наших фахівців з адміністрації, формуються додаткові бригади з комунальників, надзвичайників і навіть долучили приватний бізнес, щоб робити ту роботу, яку мав би зробити міський голова", – сказала Марія Чорна.

Андрій Маліцький сказав, що про робочу групу йому нічого не відомо.

Читайте також

На початок