Ковід-ситуація на Рівненщині: влада побачила "окремі підстави для оптимізму"

Ковід-ситуація на Рівненщині: влада побачила "окремі підстави для оптимізму"

Ковід-ситуація на Рівненщині: влада побачила "окремі підстави для оптимізму"
ілюстрація/Фото: Суспільне Рівне

За останні п'ять днів на Рівненщині кількість одужань від COVID-19 перевищує кількість виявлених випадків захворювання, а в деяких районах на рівні нових випадків інфікувань. Про це 15 листопада повідомив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко. Він зазначив, що це лише "окремі підстави для оптимізму" й область надалі відповідає критеріям "червоної" зони.

Станом на середину листопада чотири ключові COVID-показники продовжують знаходитись у межах, які зобов'язують застосовувати в області обмеження "червоної" зони, – повідомив Ігор Тимошенко. Йдеться про кількість випадків на 100 тисяч населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування, кількість госпіталізованих і завантаженість ліжок у ковідних лікарнях.

"Ми працюємо над тим, щоб зробити все максимально можливе, щоб ми зайшли в інший карантинний вид. Але разом з тим є лише окремі підстави для оптимізму: зокрема, за останні п'ять днів бачимо, що кількість одужань перевищує або в деяких районах – на рівні нових випадків інфікування. Це вже позитивний сигнал. По завантаженості ліжок – позитивні сигнали, але разом з тим, ще треба подивитися як мінімум 5-7 днів, щоб констатувати про стабілізацію ситуації", – зазначив Ігор Тимошенко.

Він також підкреслив, що темпи імунізації в області вищі, ніж місяць тому. Обмеження, які передбачені "червоною" зоною, також стимулюють вакцинацію, – сказав Тимошенко.

Завантаженість ліжок ковідними хворими в області – 68,3%, додав начальник департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Олег Вівсянник. Він прокоментував інформацію профільного міністра Віктора Ляшка, який заявив, що вперше за останні три місяці середньодобова кількість виписок з "ковідних" лікарень переважає над кількістю госпіталізованих.

"Дійсно, ми спостерігаємо тенденцію стабілізації ситуації, проте вона є напруженою і в будь-який момент може розгорнутись у протилежному напрямку. Станом на 15 листопада вперше виявлених випадків 184, а одужалих – 306 пацієнтів. Проте не кожен день у лікувально-профілактичних закладах спостерігається така тенденція, важко оцінити її у вихідні. Давайте цю ситуацію будемо оцінювати на кінець наступного тижня", – зауважив Олег Вівсянник.

Станом на 15 листопада, за офіційними даними, в області є 13 316 людей з підтвердженим діагнозом COVID-19. Хворі з COVID-19 отримують меддопомогу у 21 лікарні Рівненщини, де підготовлено 2242 ліжка.

Що відомо

  • На Рівненщині запровадили "червону" зону з 26 жовтня.
  • За даними РНБО, кількість вакци­нованих на Рівненщині, станом на 14 листопада, становила 296 557 людей, це 25,90% населення області. Повний курс вакцинації пройшли 204 671 людина, це 17,87%.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок