Мешканця Києва судитимуть за торгівлю підробленими ПЛР-тестами на COVID-19

Мешканця Києва судитимуть за торгівлю підробленими ПЛР-тестами на COVID-19

Мешканця Києва судитимуть за торгівлю підробленими ПЛР-тестами на COVID-19
фото ілюстративне

Слідство скерувало до суду обвинувальний акт щодо 54-річного киянина, який налагодив схему підроблення та видачі фальшивих результатів ПЛР-тестів на COVID-19 із негативним результатом.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури.

"За процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури міста Києва завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно киянина, який організував схему масового виготовлення та продажу підроблених ПЛР-тестів на COVID-19", – йдеться у повідомленні.

За даними правоохоронців, 54-річний чоловік налагодив схему підроблення та видачі фальшивих результатів ПЛР-тестів на COVID-19 із негативним результатом під виглядом виданих нібито українськими та закордонними лабораторіями, а також медичних карток про вакцинування від інфекційних хвороб.

"Підроблені довідки вироблялися впродовж доби. Їхня вартість сягала від 450 до 850 гривень. залежно від рівня якості (довідки з QR-кодом та бланками певних медичних установ оцінювалися дорожче), та осіб, які "привели" клієнта", – пояснили у прокуратурі.

З’ясувалось, що схема існувала з осені 2020 року. При цьому жодних тестів клієнтам чоловіка не проводили.

Слідство скерувало щодо чоловіка обвинувальний акт за ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 358 Підроблення документів, печаток, штампів і бланківКримінального кодексу. Йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Також правоохоронці ідентифікували клієнтів підозрюваного, які придбали та використали підроблені ПЛР-тести. Нині встановлюється мета придбання фальшивих документів та спосіб їхнього використання.

Раніше Служба безпеки заявила про викриття мереж з підробки ковід-документів у трьох областях.

Що відомо

  • Національна поліція відкрила майже 800 кримінальних проваджень через виявлені факти підроблення сертифікатів вакцинації від COVID-19. Про це 22 жовтня у відеозверненні заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.
  • На початку вересня головний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що чинне законодавство передбачає покарання лікарів за підроблення сертифікатів про вакцинацію від COVID-19 від позбавлення права займатися медичною діяльністю до двох років позбавлення волі.
  • 27 вересня Міністерство охорони здоров’я повідомило, що ініціюватиме відсторонення керівників медичних закладів, в яких ймовірно підробляли довідки про проведення вакцинації від COVID-19.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок