15-річний футболіст Енес Салі встановив рекорд Європи у дебюті за збірну Румунії FRF

Цього ж року Салі вперше грав за юніорські команди країни, хоча міг представляти й Канаду.

Румунський футболіст Енес Салі ввійшов у історію як наймолодший європейський дебютант національної чоловічої збірної та наймолодший гравець в історії Румунії. Його першим офіційним матчем стала гра проти Ліхтенштейну в кваліфікації до чемпіонату світу-2022, у день якої йому було 15 років 8 місяців 22 дні.

Салі побив рекорд норвежця Мартіна Едегора, який також дебютував у 15 років. Юний форвард "Фарула" вийшов на поле на 82-ій хвилині за рахунку 1:0 на користь Румунії, замінивши нападника "КС Університатя" Андрея Івана. Збірна врешті перемогла з рахунком 2:0 та наразі посідає третє місце в групі J з 17 очками за 10 ігор.

На початку листопада Салі вперше викликали до дорослої збірної. За інформацією румунської Gazeta Sporturilor, ним також цікавилися в Канаді, оскільки футболіст народився й починав грати в Торонто, проте Енес обрав виступати за Румунію.

Зараз, як повідомляє румунський журналіст Емануель Рошу, на нього поклала око "Барселона", за яку Салі грав на юніорському рівні.

Цього ж року Салі дебютував за юніорські збірні Румунії. Футболіст відіграв три матчі в U16, забивши один гол, а також шість – у U17, за яку відзначився двома забитими м'ячами.

Наймолодшим дебютантом в історії світового чоловічого футболу, незалежно від типу матчу, лишається Лукас Кнехт, який уперше вийшов на поле за збірну Північної Македонії в 14 років 2 дні. Це було в 2007 році в матчі проти Гуаму (0:9).

Хто такий Енес Салі

• 15-річний румунський футболіст, який грає на позиції нападника.
  • У 2021 році дебютував у профі за румунський "Фарул Констанца". Зіграв за команду вісім матчів у чемпіонаті Румунії та забив дебютний і поки що єдиний клубний гол у вересні проти "Академіки Клінчень" (5:0) на 85-ій хвилині після того, як замінив у другому таймі Алексі Піту.
  • На юнацькому рівні виступав за канадський "Вудбрідж Страйкерс" (2012-2017), іспанську "Барселону" (2017-2019) та румунську футбольну академію Георге Хаджі (2019-2021).
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів