Жителі Черкас можуть пройти безоплатну реабілітацію після коронавірусу

Жителі Черкас можуть пройти безоплатну реабілітацію після коронавірусу

Жителі Черкас можуть пройти безоплатну реабілітацію після коронавірусу
Суспільне Черкаси

Черкасці, які перехворіли на коронавірус, можуть отримати безоплатну реабілітацію в поліклініці "Астра". Там реабілітували 397 людей від початку пандемії коронавірусу, розповіла Суспільному директорка закладу Ірина Волощенко.

У закладі розробили спеціальну програму, до якої входить обстеження у близько десятка фахівців. Також гімнастика для дихання, вправи та масажі. Лікування містяни отримують безоплатно.

Порушення сну та ходи, тривожність, а ще болі у серці та у попереку — з такими симптомами приходять пацієнти після коронавірусу. Для них розробили спеціальну програму відновлення, зауважила керівниця центру Ірина Волощенко.

реабілітація
Суспільне Черкаси

Реабілітації передує долікарський прийом.

"Ми заводимо карточки, проводимо спірометрію, міряємо сатурацію, тиск, робимо електрокардіографію і відправляємо до лікаря", – зазначила медсестра Ніна Капущак.

Галину Котик на реабілітацію направив сімейний лікар після того, як вона два тижні провела в лікарні:

"Дуже велика слабкість, погане дихання, запалення суглобів. Після семи днів реабілітації я не бігаю, звісно, але хоча б нормально ходжу".

реабілітація
Суспільне Черкаси

Черкасець Сергій Тихопій проходить реабілітацію. Розповів, що після хвороби було важко дихати, не міг навіть піднятися на другий поверх. Завдяки дихальній гімнастиці "роздихався" за десять днів.

За словами директорки поліклініки Ірини Волощенко, крім болів у серці болі та загострення хронічних хвороб, один із характерних симптомів теперішньої хвилі – це страх. Люди, зауважила вона, налякані та бояться наслідків. Тож, аби з цим боротися, до постковідної реабілітації додали ще ванни, що сприяють розслабленню, та психолога. Кожному пацієнту потрібна своя техніка, розповіла психологиня Наталія Мисан:

"Я навчаю пацієнтів дихальних технік, аби вони могли розслабитися, зняти напругу та активізувати свої ресурси".

реабілітація
Суспільне Черкаси

Консультації невролога, масажі та фізпроцедури завершують перелік постковідної реабілітації. Таке лікування містяни отримують безоплатно, потрібне лише направлення від сімейного лікаря, розповіла керівниця установи.

Що відомо

  • Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР–тест.
  • Чотири школи у Черкасах продовжують працювати у звичному режимі у "червоній" зоні. Це 9 гімназія, школа №8, гуманітарно-правовий ліцей та колегіум "Берегиня". У решті закладів учні 5-11 класів навчаються дистанційно.
  • У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
  • Працюють 100 пунктів щеплення, 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок