Очищення колодязів. Що необхідно знати миколаївцям

Очищення колодязів. Що необхідно знати миколаївцям

Очищення та ремонт колодязів повинні відбуватися регулярно для підтримки якості води. Виконувати роботи може людина, якщо у неї є дозвільні документи.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розказав заступник начальника відділу нагляду на виробництві та на об’єктах підвищеної небезпеки управління Держпраці у Миколаївській області Василь Бєляєв.

Коли потрібно чистити колодязь

За словами Василя Бєляєва, рекомендується чистити колодязь один раз на рік. Обсяг робіт залежить від того, наскільки грамотно було виконано будівництво, який встановлено фільтр тощо.

"Ознаки того, що колодязь потребує чищення: у воді з’явився неприємний запах, погіршився смак, вода помутніла, на стінках шахти з’явилися відкладення – мох, цвіль, рівень води знизився або занадто підвищився, на поверхні з’явилась райдужна плівка, видно сміття або інші предмети, погано закриваються кришки при заборі води", — розказав Василь Бєляєв.

Хто має виконувати очищення колодязя

За словами Василя Бєляєва, виконувати роботи у колодязях може працівник, якщо він отримав дозвільні документи в Держпраці.

"Для отримання права виконувати такі роботи варто подати заявку на виконання робіт підвищеної небезпеки в будь-який акредитований експертний центр, пройти експертизу, отримати позитивний висновок і тільки після дозволу починати роботи", — розказав Василь Бєляєв.

Роботи з чистки та ремонту колодязів за правилами повинні виконувати не менше трьох людей.

"Вони мають використовувати спецодяг, спецвзуття, захисну каску, захисні окуляри, шланговий протигаз, триногу для тримання запобіжного поясу, що одягнений на працівника. Варто зазначити, що запобіжна мотузка має бути перевірена на міцність. Необхідно використовувати газовий аналізатор повітря, мають бути враховані метеорологічні умови", — розказав Василь Бєляєв.

Читайте також: "У Вознесенську, що на Миколаївщині, встановили 70 компостерів".

Чому не варто виконувати такі роботи власноруч

За словами Василя Бєляєва, роботи в колодязі належать до роботи з підвищеною небезпекою.

"Тут слабка освітленість і погана видимість, висока температура повітря улітку, біологічно небезпечні речовини — пліснява, ризик отримати інфекційне запалення", — розказав Василь Бєляєв.

В умовах замкнутого простору до небезпек також відносяться: обмежений вхід або вихід з місця виконання робіт, довготривале перебування людини в замкнутому просторі, обмеження в русі при переміщенні особи, недостатній або ускладнений повітрообмін, наявність загазованості у замкненому просторі, складності екстреного покидання робочої зони, падіння з висоти, оскільки глибина в колодязях може досягати десяти метрів.

Під час виконання робіт у колодязі має бути постійний контроль повітряного середовища, адже замкнутий простір є дуже небезпечним.

Що відомо

  • У 2020 році при очищенні колодязів у Миколаївській області сталося шість нещасних випадків: загинули двоє та травмувалися чотири людини.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок